Dünyaya İngilizce öğretecek

Dünyaya İngilizce öğretecek

burcuAli Servet Eyüboğlu tarafından kurulan English Ninjas, anadili İngilizce olan eğitmenlerle canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlıyor. Uygulamanın, Çin’de, Arap ülkelerinde ve Latin Amerika’da da kullanılması hedefleniyor.

BURCU TUVAY
btuvay@ekonomist.com.tr

English Ninjas, dünyanın farklı ülkelerinden eğitmenlere, 30 saniye içerisinde telefonunuza indirdiğiniz aplikasyon aracılığıyla veya web sitesi üzerinden bağlanıp İngilizce pratik yapma olanağı sunuyor. Ünlü mekan rehberi Mekanist.net’in kurucularından Ali Servet Eyüboğlu tarafından kurulan English Ninjas, dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

Ali Servet Eyüboğlu’nun hikayesi, üniversite ikinci sınıftayken Microsoft Students Partners adlı programın Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ndeki temsilcisi olmasıyla başlıyor. Bu program sırasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencisi olan Eren Baydemir ile tanışıyor.

Bu ikili, İstanbul’daki restoranlar ve eğlence mekanları hakkında konumundan menüsüne, fiyatlarına kadar çeşitli bilgiler sunan ve insanlar tarafından puanlanabilecek interaktif bir site kurmaya karar veriyor. Projenin adını Mekanist koyup geliştirmeye başlıyorlar.

Netron Teknoloji’nin ortaklarından Bülent Tekmen’i projelerine 100 bin TL yatırmaya ikna ediyorlar. 2008’de Mekanist İnternet Hizmetleri kuruluyor. 2013 sonunda
ise Türkiye’ye giriş yapan Zomato, Türkiye’deki yerli rakibi olan Mekanist’i satın alıyor.

PRATİK YAPTIRIYOR
Bir yıl Zomato’da yöneticilik yapan Ali Servet Eyüboğlu, kendi girişimini yapmaya karar veriyor ve bir yıl önce anadili İngilizce olan eğitmenlerle canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlayan English Ninjas’ı kuruyor.

Ömer Erkmen, Project Z, Selçuk Saraç, Devrim Sönmez, Çağlar Erol, Zeynep Zorlu, Seyhun Özkara, Emre Aydın ve Ersan Öztürk gibi birçok önemli ismin yatırımcılığını üstlendiği English Ninjas, toplam 500 bin dolarlık yatırım aldı.

İngilizce eğitimi almış olan kişiler de dahil olmak üzere İngilizce konu-şabilme konusunda birçok insanın pratik yapamadığı için sorun yaşadığını belirten Ali Servet Eyüboğlu, bu problemi çözmek üzere English Ninjas’ı hayata geçirmeye karar verdiklerini belirtiyor.

Eyüboğlu, web sitesine ek olarak iOS ve Android uygulamaları üzerinden, tek tıkla sesli ve görüntülü olarak canlı konuşma pratiği yapılabildiğini de söylüyor.

Ali Servet Eyüboğlu, şirketi ABD’de kurduklarını ve altı ay sonra ABD’den Seri A yatırımı alarak dünya geneline açılmayı planladıklarını ifade ediyor. Eyüboğlu, “Hedeflediğimiz ülkeler sırasıyla Çin, Arap ve Latin Amerika ülkeleri. 2017’de 5 bin kayıtlı üyeye, 150 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.

9016İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap