Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler > Haber Detay

Hedefimiz tüm aile çiftçilerini desteklemek


FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın ile aile çiftçiliği üzerine konuştuk.

Haber : Burcu Tuvay / 06.07.2014

Birleşmiş Milletlerin (BM) 2014'ü Aile Çiftçiliği Yılı ilan etmesiyle birlikte bu konuda dünya genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın, "FAO, aile çiftçiliğinin önemi konusunda farkındalık yaratarak, dünya üzerinde gıda üretimine katkı sağlayan tüm aile çiftçilerinin desteklenmesini sağlamayı amaçlıyor" diyor.

Birlemiş Milletler (BM) 2014 yılını 'Aile Çiftçiliği Yılı' ilan etmişti. Bu kapsamda BM ile Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) Binyıl Kalkınma Hedefleri doğrultusunda ortaya koyduğu birçok projesi ulusal, bölgesel ve uluslararası düzlemde yürütülüyor.

Yıllardır tarımda süregelen yanlış uygulamaları engellemek, ziraat mühendislerinin teknik bilgilerini eğitimler yoluyla çiftçilere aktarması bu projelerin en önemli safhalarından birini oluşturuyor.

Örneğin 2013 yılı sonunda biten ve iki yıl süren 'Türkiye'de Sebze, Meyve ve Bağlarda Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yönetiminin Yaygınlaştırması' projesi mevcut tarımsal mücadele yöntemlerini Türkiye'nin yedi ilindeki 4 bin yetiştiriciye ulaştırmayı başardı.

FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın, “FAO, aile çiftçiliğinin önemi konusunda farkındalık yaratarak, sadece Türkiye'deki değil dünya üzerinde gıda üretimine katkı sağlayan tüm aile çiftçilerinin desteklenmesini sağlamayı amaçlıyor" diyor. Akın ile aile çiftçiliği üzerine konuştuk.

Birleşmiş Miller 2014'ü Aile Çiftçiliği Yılı ilan etti. Aile çiftçiliği nasıl bir önem taşıyor? Bize tarif eder misiniz?
Aile çiftçiliği ve küçük toprak sahibi çiftçiler gıda güvenliğini amaçlayan sürdürülebilir gıda üretiminin önemli bir temelini oluşturuyor.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Sonraki Sayfa ► | Son Sayfa ►►

FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın ile aile çiftçiliği üzerine konuştuk.
FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın ile aile çiftçiliği üzerine konuştuk.
 
 

Arkadaşına yolla  
Yazdır
Favorilere ekle
    Yorumlar ( 0 )
    Bu Resim'e Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Ekonomist Online sorumlu değildir.
Siz de yorumunuzu yazın:
   

 
Kayıtlı isminizin görüntülenmesini istiyorsanız, yorumnuzu yazmadan önce üye girişi yapınız.
 
 
Forumdan Başlıklar
En Çok Okunanlar // Yorumlananlar
'Yazılım 30' araştırmasının üçüncüsü tamamlandı.
Üç yıldır Ekonomist dergisi olarak hazırladığımız ‘En büyük 30 yazılım şirketi’ araştırmasının bu yılki sonuçları tamamlandı. Yazılım şirketlerinin 2008 yılı cirosuna göre hazırladığımız listede Devamı için tıklayın...Anket
Suriye ile ilişkilerin gerilmesi, Ortadoğu ülkelerinde ihracatçı için pazar kaybına neden oldu mu?Ekonomist ve Capital Sıralamaları
siralamalar
E-bülten
 
E- mail Adresiniz
 


Dergi İçeriği ve Verilen Ekler
6 PANO
10 MORTGAGE PANO
12 İŞ’TE İZ BIRAKANLAR
İş dünyasındaki son terfi ve atamalar...
14 FİNANS KORİDORU
TARSİM dünyaya rol model oluyor
18 KAPAK
24 GÖSTERGE
Merkez, enflasyon tahminini aşağı çekti
 • Dergi İçeriği       
 • Arşiv

  Tüm geçmiş Ekonomist sayılarına kapsamlı arşivimizden erişebilirsiniz.  Hisse senedi ve Tahvil-Bono-Repo özet verileri 15 dakika gecikmelidir. Piyasa verileri MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. tarafİndan sağlanmaktadır.
  Sayfadaki analizler www.ekonomist.com.tr’ye aittir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

  Copyright © Ekonomist Online | Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. Hürriyet Medya Towers 34212 Güneşli - İstanbul
  anadolu_markalari en_begenilen_sirketler en_degerli_markalar sosyal_sorumluluk_liderleri inovasyon_liderleri ceolarin_ideal_sirketleri en_guclu_30_kadin Perakende50 ihracat500 en_guclu_is_insanlari anadolu_250 Capital500