69 bin istihdam fırsatı

69 bin istihdam fırsatı

Eleman.net CEO’su Gökhan Duyarlar ise 2017’de en çok talep görecek işleri şöyle sıralıyor: “Dijital pazarlama uzmanlığı, taşeron ve fason yöneticiliği, sosyal medya uzmanlığı, iş güvenliği uzmanlığı ve yazılım geliştirme gibi pozisyonlar son yıllarda hem aday hem de firmalar açısından talebin arttığı meslek dalları olarak karşımıza çıkıyor.

Çıkmaya da devam edecek. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde inovasyon ve gelişim uzmanlığı, internet gazeteciliği, risk yöneticiliği, mobil uygulama geliştirme, SAP/ ERP danışmanlığı ve iş zekası uzmanlığı gibi mesleklerin de yıldızının parlayacağını öngörüyoruz.”

ZİRVEDE KİMLER VAR?
2017 yılında en çok istihdam sağlayacak şirket Turkcell Global Bilgi olacak. En çok müşteri temsilcisi pozisyonunda alım yapacaklarını belirten Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, bilgi teknolojileri, finans, insan kaynakları, iş geliştirme gibi spesifik uzmanlık ve yöneticilik pozisyonları için de ihtiyaç durumuna göre alım yapmayı planladıklarını söylüyor.

Yurtiçinde 23 bin 939 ve yurtdışında bin 340 olmak üzere toplam 25 bin 279 çalışanı bulunan Migros, 2017’de en çok işe alım yapacak olan ikinci şirket. Türkiye çapında 72 ilde bin 551 mağazası ile hizmet veren Migros, her yıl ortalama 150-200 mağaza açıyor.

Yeni işe alımlarını da mağaza açılacak bölgelere ve dönemlere göre belirliyor. Alımlar yalnızca büyük şehirlerde değil, ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye çapında farklı illerde tüm yıl boyunca olabiliyor.

Yılda ortalama 5 bin 500 kişiyi bünyelerine kattıklarını söyleyen Migros İnsan Kaynakları Direktörü Olcay Yılmaz Nomak, hızlı büyümeleri doğrultusunda en yoğun alımı mağaza kadroları için mağaza yöneticisi ve mağaza personeli olarak yaptıklarını söylüyor.

2017’de en çok alım yapacak üçüncü şirket ise Acıbadem Sağlık Grubu olacak. 21 bini aşkın çalışanı bulunan grup önümüzdeki yıl 4 bin 500 kişiye iş imkanı sunmayı planlıyor. Acıbadem İnsan Kaynakları Direktörü Tolga Eryoldaş, ağırlıklı olarak hasta hizmetleri ve hemşirelik hizmetleri kadroları için işe alım gerçekleştireceklerini ifade ediyor.

2016 sonu itibariyle 40 bini Türkiye’de olmak üzere 56 bin çalışan sayısına ulaşan Yıldız Holding de 2017 yılında Türkiye’deki istihdama katkıda bulunmaya devam edecek ve 4 bin kişiye daha iş imkânı sunacak.

PERAKENDE ÇOK HIZLI
32 bin 500 kişiye istihdam sağlayan ve giyim perakendesinin önde gelen markalarından biri olan LC Waikiki, 2017 yılında merkez ve mağazalarda ilave olarak yaklaşık 3 bin kişi istihdam etmeyi planlıyor.

Büyüme sürecinde açılan yeni kadrolar ve organizasyonel değişiklikler için alım gerçekleştiren şirket, satın alma, operasyon ve destek ekiplerinde mevcut olan çeşitli pozisyonlarda işe alımlar yapıyor.

Mağazalar için satış danışmanı, depo personeli, kasa personeli pozisyonlarına alım gerçekleştireceklerini belirten LC Waikiki Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Denizhan, merkez birimlerinde ise ihtiyaca göre alım yaptıklarını söylüyor. Giyim perakendesinde Defacto, Koton, H&M de işe alım rakamlarıyla dikkati çeken diğer şirketleri oluşturuyor.

Sayfa: 1 2 3İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap