Pet Holding İstanbul’a mı geliyor?

Pet Holding İstanbul’a mı geliyor?

Petrol sektöründe 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Ankara merkezli Pet Holding’in yönetim kurulu başkanı Güntekin Köksal, beş yıl önce İstanbul’da aldığı yalısında 85’inci yaşını kutladı. Davetliler arasında Ekonomist’te vardı.

Hayatının önemli bir kısmını Ankara’da geçiren ve grubunu, yönetim kurulu başkan yardımcısı eşi Pınar Köksal ile birlikte yöneten Güntekin Köksal, yıllardır Ankara’da ikamet etmesine rağmen aslen İstanbullu olduğunu söyledi.

Yaptığımız sohbette İstanbul Boğazı’nda aldığı ikinci gayrimenkulüne dair de bilgi veren Köksal, burayı holdingin merkezi yapmayı planladığını anlattı. 50 milyon dolar cirolu Pet Holding Kuzey Irak’taki ilk Türk petrol yatırımcılarından biri. Şirket, Ankara’daki merkezde 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor.

Beş yıl önce Sarıyer’de Abdülmecit’in oğluna yaptırdığı yalıyı satın alan Köksal Ailesi, ikinci yatırımını ise oturdukları yalının yanında yer alan gayrimenkule yapmış ve 2 milyon Euro’luk bir bedel ödemişti. Sarıyer’de Fuat Paşa Oteli’nin hemen yanında yer alan, altı dükkan üstü ise konaklama için yapılan bu yapının restorasyonu için çalışmalar başladı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap