Akmerkez’de 22 yıl geçirdi

Akmerkez’de 22 yıl geçirdi

m.kemalTekfen Holding’de üst yönetime ilişkin atamalar devam ediyor. Bu yöndeki son açıklama, grubun önemli uzmanlık alanları arasına giren gayrimenkul geliştirme sahasına ilişkin oldu.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Gayrimenkul sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim, Zeynep Hüveyda Akdilli Oral, Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’ndan sorumlu başkan yardımcısı olarak atandı.

hb125İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Zeynep Hüveyda Akdilli Oral, mesleğe 1983’te Çilingiroğlu Mühendislik’te adım attı. Asıl deneyimini ise Akmerkez’de kazandı. Alışveriş merkezleri içinde bir dönüm noktası olarak kabul edilen Akmerkez’de inşa süreci de dahil olmak üzere uzun yıllar görev aldı.

1990’da burada şantiye kontrol mühendisi olarak göreve başlayan Oral, Akmerkez’in yönetim şirketi Üçgen Bakım ve Yönetim Hizmetler’de 19942004 yılları arasında sırasıyla genel müdür yardımcısı ve genel müdür görevlerini üstlendi. Ardından ise sekiz yıl Akmerkez GYO’nun, dört yıl da SAF GYO’nun genel müdürlüğünü yürüttü.

Tekfen Emlak Geliştirme, faaliyete geçtiği 2000 yılından bugüne kadar Akmerkez, Taksim Residences, Tekfen Tower, Tekfen Yalıkavak Evleri, Levent Ofis, Kağıthane OfisPark ve Tekfen Bomonti Apartmanları gibi projelere imza attı.

Şirket, şu dönemde ise en çok Beylikdüzü’nde yapımı süren HEP İstanbul Projesi üzerinde çalışıyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap