Insider’a ikinci yatırım geldi

Insider’a ikinci yatırım geldi

Dijital ve online pazarlama yapan şirketlere çok kanallı müşteri deneyimini iyileştirme çözümleri sunan Insider, ikinci tur yatırım aldı. Şirkete ikinci yatırım, 212 LTD öncülüğünde GBA, Wamda Capital ve Öncü GSYO’dan geldi.

BURCU TUVAY
btuvay@ekonomist.com.tr

Insider, dijital ve online pazarlama yapan şirketlere, çok kanallı müşteri deneyimini iyileştirme üzerine çözüm hizmetleri sunan J bir start up. Geçtiğimiz günlerde Insider’a ikinci yatırım geldi.

Yatırıma, İstanbul merkezli risk sermaye firması 212 LTD’nin öncülüğünde, Insider’ın ilk destekçisi Galata Business Angels’ın (GBA) yanı sıra Wamda Capital ve Doğan Grup’un risk sermayesi şirketi Öncü GSYO da katıldı. Insider’ın bu turda aldığı yatırım miktarı 2,2 milyon doları buldu. Bu turdaki yatırımlar ile birlikte Insider’ın 2012’de kurulmasından bu yana aldığı toplam yatırım 3,3 milyon dolara çıktı.

Insider’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aldıkları yeni yatırımı öngörüsel modelleme, gelişmiş segmentasyon ve oto optimizasyon teknolojilerini geliştirmede ve I global açılımda değerlendireceklerini söylüyor.

Büyük ülkeler olmasına karşın yetersiz hizmet alan Japonya, Güney Kore, Çin gibi pazarlarda oldukça tatmin edici bir ilgiyle karşılaştıklarını ifade eden Çilingir, “Önümüzdeki yıl boyunca Asya Pasifik (APAC) bölgesindeki varlığımızı sağlamlaştırıp gelirimizi 2016’da üçe katlayarak yeni pazarlara açılmayı planlıyoruz” diyor.

BAŞARI HİKAYESİ
GBA Başkanı Emre Kurttepeli, sunduğu öngörüsel modelleme ve oto optimizasyon teknolojisiyle sektörü kökünden değiştirmeye hazırlanan Insider’ın pazarlama uzmanlarının harcamalarını ve dönüşüm oranlarını optimize etmelerini sağlayacağını vurguluyor.

Kurttepeli, “Web, mobil ve uygulama üzerinden gelen veriyi gerçek zamanlı olarak analiz ederek kullanıma hazır bir şekilde bizlere sunan Insider’a güvenimizi bu yatırımla bir kez daha göstermiş olduk. GBA dışında önemli fonların da gücünü arkasına alan Insider’ı desteklemeye devam edeceğiz” diyor.

GBA’nın Kurucu Üyesi ve Melek Yatırımcısı Melih Ödemiş ise Insider ekibini bu girişime başlamalarından daha önceden beri tanıdığını söylüyor. Ödemiş, sözlerini şöyle sürdürüyor: “En başından beri onları hem maddi hem de manevi olarak ciddi şekilde destekledim. Cesur ve seri adımlarını, yurtdışına açılma konusundaki başarılarını çok takdir ediyorum. Türkiye’den çıkmasını arzuladığımız uluslararası başarı hikâyesi olmaya aday bir girişim.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap