Joyfull House girişimcilerle büyüyor

Joyfull House girişimcilerle büyüyor

burcuNeşe Erberk’in kurduğu ve 1,5-6 yaş çocukları hedefleyen Joyfull House okulları, franchising ile büyüyor. 33 okul ile faaliyet gösteren Joyfull House, bu yılın sonuna kadar İstanbul’da iki, İstanbul dışında da üç yeni şube açmayı hedefliyor.

BURCU TUVAY
btuvay@ekonomist.com.tr

Okul öncesi eğitim, artık tüm ebeveynlerin gündeminde olan bir konu. Çocuğun ilköğretim hayatına adaptasyonuna büyük katkı sağlayan anaokulları da artık zincirleşen markalara dönüşmeye başladı. Bu markalardan biri de Neşe Erberk’in kurduğu Joyfull House. Okul, 1,5-6 yaş arası çocukları hedefleyen yetenek geliştirme programıyla eğitim veriyor.

696Joyfull House’da, ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından yoğun İngilizce eğitimi veriliyor. Klasik anaokulu anlayışındaki 3, 4 ve 5 yaş sınıf sistemi yerine kavram sınıfları yapılmış durumda.

Yani çocuklar tüm günü bir sınıfta geçirmek yerine, program çerçevesinde kendi yaş gruplarıyla sınıf sınıf dolaşarak daha materyalce dersliklerde eğitim alıyorlar. Ana dili, fen ve doğa, sanat, bale-drama-müzik, İngilizce gibi dersleri oyun sınıflarında ve bahçede oynayarak, yaşayarak öğreniyorlar.

ÖĞRENCİ SAYISI VE VERİMLİLİK
Bugün 24 ilde toplam 33 okul ile faaliyet gösteren Joyfull House, franchising vererek büyüyor. Bu yılın sonuna kadar İstanbul’da iki, İstanbul dışında da üç yeni şube açmayı planladıklarını söyleyen Neşe Erberk, “Şu anda Van ve Uşak şubeleri için de aday görüşmelerimiz var” diyor.

İstanbul bölgesi için franchise giriş bedeli 88 bin TL + KDV. İstanbul dışı bölgeler için bu bedel 70 bin TL + KDV. Güneydoğu ve Doğu Anadolu için ise 50 bin TL + KDV talep ediliyor.

Anaokulu veya ilkokul için yapılacak yatırım masrafı, mekanın büyüklüğüne, tadilat gerekip gerekmediğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Mekana ait fotoğraf ve proje bilgilerinden sonra fizibilite çalışmaları yapılıyor.

Çocuklara eğitim verilecek alanların genişliğinin önemine dikkat çeken Neşe Erberk, anaokulu için en az 500 metrekare kapalı alana sahip müstakil bina ve en az 250 metrekare bahçe koşulu bulunduğunu söylüyor. Her şubenin bulunduğu mekanın kirasına ve personel giderlerine bağlı olarak farklı ücretlendirmeleri olduğu için, hedeflenenin cirodan ziyade öğrenci sayısı ve verimlilik olduğu ifade ediliyor.

Erberk, “100 ve üstü öğrenciyi hedef olarak koyup verimliliğin ise yüzde 80-100 arası olması için, her şubemizi eğitir, yönlendirir ve sık sık denetleriz. Geri bildirimleri de tüm şubeler arası yaptığımız tablolardan elde ettiğimiz istatistiklerle yaparız” diyor.

Her yeni şube açıldıktan üç ay sonra yüzde 4 royalty bedeli ödemeye başlıyor. Eğitim sektörünün öneminin ve sorumluluklarının bilincinde olan, gelişime ve iletişime açık olan kişiler franchise için uygun adaylar olarak belirtiliyor. Franchise alacak kişinin eğitim alanında deneyimli veya bu alanda eğitim almış olması şartı aranmıyor. Yatırımcıya kuruluş aşamasında personel, dekorasyon, web sitesi, reklam ve tanıtım, finans, takip ve denetim gibi konularda destekler sunuluyor.

İŞİN AYNASI
Uygun yer: Bu yılın sonuna kadar İstanbul’da iki, İstanbul dışında da üç yeni şube açılacak.
İlk sermaye: İstanbul için franchise giriş bedeli 88 bin TL + KDV. İstanbul dışı bölgeler için bu bedel 70 bin TL + KDV. Güneydoğu ve Doğu Anadolu için ise 50 bin TL + KDV talep ediliyor.
Ciro hedefi: Cirodan ziyade, 100 ve üstü öğrenciyi hedef olarak koyup verimliliğin ise yüzde 80-100 arası olması için her şubeye eğitim veriliyor.

Bayilerde aranan özellikler: Eğitim sektörünün öneminin ve sorumluluklarının bilincinde olan, gelişime ve iletişime açık olan kişiler.
Başvuru için iletişim: 0212 356 61 21 ya da franchising@joyfullhouse.comİlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap