Perakendede fark yaratanları arıyor

Perakendede fark yaratanları arıyor

MediaMarkt, ‘Startup Challenge’ projesiyle geleceğin perakende deneyiminde fark yaratacak girişimcileri arıyor. Finale kalan tüm girişimcilerin geliştirdikleri fikirlerin MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot olarak uygulanması hedefleniyor.

BURCU TUVAY 
btuvay@ekonomist.com.tr

MediaMarkt, Türkiye’de başlattığı “MediaMarkt Startup Challenge” projesiyle, perakendeyi yeniden şekillendirecek girişimcileri arıyor.

Müşterilerin dijital gelişmeler ve yeni teknolojilerle buluştukları bir deneyim merkezi olma hedefiyle yatırımlarına devam ettiklerini belirten MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “MediaMarkt Startup Challenge projemizin ülkemizdeki hedef ve vizyonumuzu destekleyecek önemli bir adım olduğunu düşünüyor, Türkiye’de güçlü bir ekosisteme sahip olan girişimcileri destekleyerek sektöre yön verecek dünya çapında çözümlerin çıkacağına inanıyoruz” diyor.

MediaMarkt’ın bulunduğu tüm ülkeler içerisinde ilk kez yerel bir girişimcilik programının başladığına dikkat çeken Gökyıldırım, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine duydukları güveni belirtiyor.

MAĞAZALARDA UYGULANACAK
Dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilen, geliştirdikleri inovatif fikir ve uygulamalarla yaratıcı çözümler sunan tüm girişimciler, 20 Nisan’a kadar www.mediamarktstartupchallenge.com web sitesine tıklayarak projeye başvuru yapabilecek.

Tüm başvurular değerlendirilerek kriterlere en uygun görülen 10 girişimci 7 Mayıs’ta gerçekleşecek MediaMarkt Startup Challenge Day’de sunum yapacak ve jürinin belirleyeceği ilk üç girişimci ödüllendirilecek.

Birinci seçilen girişimci, MediaMarkt Türkiye’nin bağlı olduğu MediaMarktSaturn Retail Group ve Plug & Play işbirliğiyle düzenlenen Avrupa’nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Retailtech Hub Programı’nın 2018 Haziran ayında Münih’te düzenlenecek final sunumlarına katılım hakkı ve girişimini final günü anlatma fırsatı kazanacak.

Bununla birlikte finale kalan tüm girişimcilerin geliştirdikleri fikirlerin MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot olarak uygulanması da hedefleniyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap