AVM’ler rotayı Anadolu’ya çevirdi

AVM’ler rotayı Anadolu’ya çevirdi

Bu doğrultuda ekibimizide büyütüyoruz. Biz, Fiba Commercial Properties olarak, sürdürülebilir projelerianaliz edip değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmelerimizin sonuçlarına göre de gereken adımı doğru zamanda atarak yatırımlarımızı yapıyoruz” diye konuşuyor.

Şirket, önümüzdekibeş yılda geliştirme ve satın almalarla birlikte birkaç AVM’yiportföyüne katmayı planlıyor. Diğer taraftan şirketin yurtdışı yatırımları da devam ediyor. Romanya Bükreş’te önemliyatırımlara imza atan şirket, BucurestiMall AVM’nin yanı sıra ofis ve rezidans yatırımları gerçekleştirdi.

Eylül ayında AVM’nin yanında ofis-rezidans projesinin başladığını söyleyen Yurdaer Kahraman, Bükreş’te 35 bin metrekarelik bir alanda Metropol ofis yatırımının devreye gireceğini belirtiyor. Çin’dekiAVM yatırımlarında da renovasyon yaptıklarını söyleyen Kahraman, şöyle devam ediyor: “Çin’de günlük 65 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. 115 bin metrekarelik AVM’mizde 3 binin üzerine kişi istihdam ediliyor.

Çin’de çok fazla AVM olan noktalarda kapanmalar ve yönetim sorunları var. Bize yönetim teklifleri geliyor. Ticarigayrimenkulde öyle bir noktaya geldik ki artık AVM yatırımcılığının yanı sıra yönetim veya satın alma teklifleri de alıyoruz.”

9022TEPE EMLAK
BİLKENT CENTER’I YENİLEYECEK
Bilkent Holding bünyesinde yer alan Tepe Emlak, İstanbul Kadıköy’de Tepe Nautilus, Ankara’da ise Bilkent Center, Bilkent Station ve Tepe Prime Avenue’nun yönetimini yapıyor. 107 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip Tepe Emlak, AVM’lerinde yılda ortalama 20 milyon kişiyi ağırlıyorve yaklaşık 200 kişiyi istihdam ediyor.

Tepe Emlak Genel Müdürü Hayal Olcay, 2017 yılında değişen müşteri ihtiyaçları doğrultusunda Bilkent Center’da yenileme çalışmaları yapmayı planladıklarını söylüyor. Olcay, “Bilkent Center 2015 yılında Bilkent Station ile yeni bir çehreye kavuştu.

Tren garı görüntüsünde olan özel mimarisiyle dikkat çeken bu proje, pizzadan ev yemeğine, kebaptan şarap evine kadar zengin dünya mutfakları alternatifleri ile fark yaratıyor. 2017’de Bilkent Center’ı gerek mimarisi gerek yeni mağaza karması ile yenilemeyi planlıyoruz” diyor.

Tepe Emlak, AVM yönetimlerinin yanı sıra konsept geliştirme ve alışveriş merkezlerindeki ticari alanların kiralanması konularında verdiği hizmetlerle, başta Ankara olmak üzere, İstanbul’da, İzmir’de Kayseri’de bazı önemli projelere imza atmayı hedefliyor.

Hayal Olcay, giderek artan rekabet ortamında fark yaratan projelerin avantajlı konumda olduğunu söylüyor. Büyüme stratejisini farklılaşma üzerine kurgulayan Tepe Emlak, özel konseptlere sahip alışveriş merkezleri geliştirmeyi hedefliyor.

Tüketicinin değişen tercihleri ve beklentileri doğrultusunda alışveriş merkezlerinin aynı zamanda yaşam alanları haline geldiğini söyleyen Olcay, “Tepe Emlak da yatırımlarını ve mevcut projelerini bu yönde planlayarak trend yaşam alanları oluşturmayı hedefliyor” diyor.

9023PRIME DEVELOPMENT
ANADOLU’YA İKİ YENİ YATIRIM YAPACAK
Türkiye’de biri inşaat aşamasında toplam dört alışveriş merkezibulunan Prime Development, önümüzdekidönemde Anadolu’ya odaklanmayı planlıyor. Önümüzdekiiki yıl içinde Anadolu’da iki yeni proje daha geliştirmeyidüşünen şirket, yaklaşık 450-500 milyon TL’lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Projeler henüz geliştirme aşamasında olduğu için detayların netleşmediğini söyleyen Prime Development CEO’su Altuğ Çetin, “Açılacak olan projelerin toplam kiralanabilir alanının 80-100 bin metrekare olması ve yaklaşık 250-300 mağaza ile hizmet vermesi planlanıyor” diyor.

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap