AVM’ler rotayı Anadolu’ya çevirdi

AVM’ler rotayı Anadolu’ya çevirdi

Her bir projede; mağaza çalışanları, temizlik, güvenlik ve yönetim ekibiyle birlikte yaklaşık bin 200 kişilik istihdam yarattıklarını söyleyen Çetin, söz konusu iki projede ise yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş olanağı sağlayacaklarını belirtiyor.

Prime Development, son dönemde kendi geliştirdiği projelerin yanı sıra farklı yatırımcıların projelerine yönetim, kiralama ve konsept geliştirme alanlarında danışmanlık da vermeye başladı. Bu kapsamda İstanbul’da Neomarin ve Ritim İstanbul, İsparta’da Centrum Garden’ı yönetmeye başlayan şirketin tüm projelerinin toplam kiralanabilir alanı 207 bin metrekare.

Şirket, alışveriş merkezlerinde yılda toplam 30 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlıyor. Bu strateji sayesinde büyümesini hızlandıran şirket kadrosunu yüzde 25 büyüttü, cirosunu ise yüzde 50 artırdı. Şirket, önümüzdeki iki yıl içinde iki kat daha büyümeyi planlıyor.

Alışveriş merkezlerinin daha çok teknoloji yatırımı yaptığını söyleyen Altuğ Çetin, “AVM’ler güvenlikten CRM’e, tüketici hareketlerinin izlenmesinden kiracıların cirolarının takibine kadar pek çok alanda teknolojiyi daha aktif olarak kullanacaklar.

Ayrıca interaktif bir alışveriş merkezi yönetimi benimsenecek; tüketici ile bütünleşen, tüketicinin taleplerini yönetim anlayışının içine alan bir anlayış ön plana çıkacak. Ayrıca sektörde proje yenilenmeleri, büyümeleri karşımıza çıkacak ve buna paralel yeniden pozisyonlanmalar gündeme gelecek” diye konuşuyor.

9024ÖZDİLEK
AVM VE OTEL İŞİNE ODAKLANDI
Son yıllarda yaptığı AVM yatırımlarıyla dikkat çeken Özdilek Holding. 2018 yılına kadar 100 milyon dolarlık yatırım planlıyor. Hem AVM hem de otel kanadında yatırımlarına devam eden şirket, 2018 yıl sonuna kadar Aksaray, Merzifon ve Samsun’da 5 ve 4 yıldızdan oluşan üç otel ve AVM inşa edecek.

Kuruldukları 1971 yılından beri toplam 1 milyar doların üzerinde döviz girdisi, yıllık 30 milyon doların üzerinde de ihracat rakamına ulaştıklarını belirten Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, “Gelecek dönemlerde yatırımlarımız otel ve AVM kanadında hızla devam edecek.

Bu kapsamda 2018 yıl sonuna kadar Aksaray, Merzifon ve Samsun’da 100 milyon dolar değerinde yatırım yapmayı hedefliyoruz. Çünkü biz Özdilek Holding olarak, bu ülkeye, bu ülke insanına olan büyük inancımızla alanlarının en iyilerini misafirlerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz” diyor.

Aksaray’a 50 milyon dolarlık yatırımla 5 yıldızlı 250 oda kapasiteli bir otel kurmayı planlayan şirket, Merzifon’da ise 20 milyon dolarlık yatırımla 150 odalı 4 yıldızlı bir oteli hayata geçirecek. Öte yandan Samsun’da da 30 milyon dolarlık bir yatırım planlanlıyor.

Şirketin sadece AVM odaklı yatırımları da bulunuyor. Ege Bölgesi’nin önemli illerinden Uşak’ta, 39 dönüm arazi üzerine 11 bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir alışveriş merkezi kurmaya hazırlanan şirket, 2016 yılı içinde Turgutlu ve Düzce’de 2017’de ise; Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya’da yeni alışveriş merkezlerini açmayı planlıyor.

Özdilek Holding, dört AVM için toplam 47 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Yıl sonu ciro hedeflerinin 1 milyar 610 milyon TL olduğunu belirten Özdilek, 2017 yılında açılacak yeni AVM’lerle birlikte holding olarak toplamda 8 bin 500 kişilik istihdama ulaşacaklarını belirtiyor.

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap