Büyüme zamanı

Büyüme zamanı

HEDEFLERİMİZİ GEÇTİK
2018’in ilk altı ayında hedeflerimizin üzerinde 52,4 milyon TL net kâr elde ettik, 2017 yıl sonu kâr rakamımızı geçtik. Satış hacmimizi 2017’nin yarısına göre yüzde 15 artırarak 6,8 milyar TL’ye taşıdık. 2017’de müşterilerimize yönelik risk izleme faaliyetlerimizin sıklığı artırdık, bu çalışmalara devam ediyoruz.

2018 yıl sonu itibarıyla faktoring alacağı bakiyesindeki sektör liderliğimizi koruyarak kârlılığımızı daha yukarıya taşımayı hedefliyoruz. 2019’da bizleri daha büyük hedef ve başarılar bekliyor. ÇekMatik, ÇekMatik Garanti, İş Tedarik, İş Supplier gibi dijital yatırımlarımıza 2019’da da devam edeceğiz. Süreçlerimizi teknolojiyle buluşturma hedefimizle operasyonel verimliliğimizi ölçme ve süreçlerimizin otomasyonunu sağlama çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

ABDULLAH AYTAŞ DORUK FAKTORİNG PAZARLAMA MÜDÜRÜ
“20L8’DE BÜYÜME POLİTİKAMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
ETKİN HİZMET SUNUYORUZ
Sektörde 19 yılı geride bıraktık. Medya sektöründeki şirketlerin reklam ve diğer alacaklarının tahsilatı konusunda ülkemizin en deneyimli faktoring şirketiyiz. 2017 Kasım’da Doğan Faktoring olan ticari unvanımızı Doruk Faktoring olarak değiştirdik ve yeniden yapılandık. 2017’de müşteri sayımızı ve kredi hacmimizi artırdık, artırmaya da devam ediyoruz. 2018’e olumlu başladık. İstanbul/Kartal’da, Ankara’da ve İzmir’de toplam üç şubemiz faaliyete geçti. Şubelerimiz aracılığıyla müşterilerimize daha etkin hizmet sunuyoruz. 2018’de büyüme politikamızı sürdüreceğiz.

SORUNLARI MİNİMUMA İNDİRİYORUZ
Karşılıksız çek bilgileri, risk ve çek raporu sorgulaması yapabiliyoruz. Kredi müşterilerimize ait birleştirilmiş limit ve risk bilgileri sağlayabiliyoruz. Ticari alacaklar konusunda geniş kapsamlı risk analizleri gerçekleştirerek müşterilerin karşılaşabilecekleri tahsilat sorunlarını minimuma indiriyoruz. Tahsilat hizmetlerinin yanında, muhasebe, mutabakat, hukuk ve finansman hizmetleri gibi tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. Öz kaynaklarımız ve kullandığımız krediler ile yarattığımız fonların büyük kısmını yine medya sektörüne kullandırıyoruz.

PLATFORMU ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Tedarikçi Finansmanı Sistemi, kurumsal ve büyük ticari ölçekteki şirketlere düzenli olarak mal ve hizmet sağlayan tedarikçilerin bu şirketlerden olan alacaklarını iskonto ederek ihtiyaç duydukları anda likiditeye ulaşmalarını temin eden, alıcı şirketlerde tedarikçilere ödeme vadelerini daha esnek ayarlama olanağı vererek nakit akışlarını rahatlatan bir ürün. Bu sistemle, özellikle yeni kurulan ve/veya mali bilançoları zayıf olan tedarikçi KOBİ’ler, ihtiyaç duydukları finansman ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Biz de bu ürünün tanıtımına, pazarlamasına ve satışına çok önem veriyoruz.

İHRACAT VE İTHALAT FAKTORİNGİ BÜYÜYOR
Türkiye, ihracat faktoringinde dünyada 17’nci, Avrupa’da dokuzuncu sırada yer alıyor. İhracat faktoringi muhabirli işlemlerde ise dünya birinciliğini elinde tutuyor. İhracat faktoringinin toplam hacmi 25 milyar TL ve faktoring sektörünün işlem hacminin yüzde 17,5’ini ihracat faktoringi oluşturuyor. İthalat faktoringi ise toplam cirodan yüzde 2 pay alıyor. 2018 sonunda ithalat faktoringinde 2017’ye göre iki kat büyüme bekleniyor.

İş Faktoring de 2017’de ihracat faktoringi hacmini yüzde 49 büyüterek 1,7 milyar TL’ye taşıdı. İş Faktoring Genel Müdürü Erdal Aral, ihracatın finansmanına desteği artırabilmek amacıyla yeni dijital ürünleri İş Supplier’ı geliştirdiklerini söylüyor. Aral, şu bilgileri aktarıyor: “İş Supplier, ihracat hacmini artırmak isteyen şirketler için devreye alınmış bir tedarik zinciri finansmanı platformu.

Bilgisayar, tablet ya da cep telefonuyla erişim sağlanabilen İş Supplier, yurtdışına gerçekleştirilen mal veya hizmet satışlarından doğan vadeli alacakların şirketimize temlik edilerek alacağın yüzde 100 garanti altına alınması hizmetini temel alıyor. Bu sayede alıcının iflası ya da aczi gibi durumlarda ihracatçı şirketler oluşan güven ortamı sayesinde mal mukabili satış olanağına sahip oluyor. İhracatçı şirketlerin talebi halinde uygun ve cazip koşullarla vadeyi beklemeden finansman ihtiyacını da karşılayabiliyoruz.”

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap