Yazılımda umut kurumsal pazarda

Yazılımda umut kurumsal pazarda

Bu nedenle CRM tarafında da bir dalga bekleniyor. Şirketlerin CRM tarafına daha müşteri odaklı olabilmek için önümüzdeki dönemde yatırımlarını artırması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda bulut tabanlı uygulamaların benimsenme oranının artışıyla birlikte, aynı trendi özellikle CRM gibi kurumsal uygulamalarda da göreceğiz.

Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler ilk yatırım maliyetinin düşük olması ve ölçeklenebilir olması açısından buluta yönelmeye başladı. Böylelikle önümüzdeki dönemde bulut tabanlı kurumsal uygulama yazılımlarında daha hızlı artan bir harcama trendi gözlemlenebilir. Şu anda dünyada yayılan Endüstri 4.0 devrimi ile birlikte ERP kavramı pek çok şirketin yeniden gündemine girdi.

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ
IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, “Şirketler fabrikalarını daha akıllı hale getirebilmek için ilk adım olan süreçlerini bir ERP yazılımı ile yönetme konusunda yatırım yapıyorlar. Ya da mevcut kurumsal yazılımlarını buluta uygun. mobil entegrasyonları olan web üzerinden kullanılabilen daha teknolojik ve kullanıcı deneyimini ön planda tutan kurumsal yazılımlar ile değiştiriyorlar” diyor.

Bu nedenle ERP pazarının önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğini düşündüğünü söyleyen Ergin Öztürk, “Kurumsal yazılım pazarında özellikle veri analitiğini sağlayan iş zekâsı çözümlerinin de hızlı bir büyüme göstereceği kanaatindeyiz” diye konuşuyor.

Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş da yazılım pazarında ERP, iş analitiği, mobil uygulama, veri güvenliği ve veri yedekleme alanlar; hizmet pazarında ise bulut ve barındırma hizmetleri, danışmanlık, destek hizmetlerinin büyümesinin öngörüldüğünü ifade ediyor.

Tomuş, “Küçük ölçekli işletmeler için bulut üzerinden yazılım çözümlerinin sunulması artacak. 2017 yılında buluta bağlı servisler Türkiye pazarında daha da yaygınlaşacak. Ancak aynı paralelde kullanıcıların farkındalığının daha da gelişmesi, güven, internette hız gibi konuların aşılması ve bilinirliğin iyice artması bekleniyor” diyor.

MOBİLİTE ÖNEM KAZANIYOR
Günümüzde çok hızlı ve büyük bir dijital dönüşümün içerisinde bulunuyoruz. Teknoloji artık neredeyse her türlü ürün ve hizmetin vazgeçilmez bir parçası oldu. İletişim, finans, alışveriş gibi birçok süreç, teknolojiye dayalı bir şekilde müşterilere sunuluyor. Burada da öne çıkan mobilite oluyor.

Hewlett Packard (HP) Enterprise Yazılım Kanal Satış Müdürü Eyüp Bay, “Müşteriler ürün ve hizmetlere anında, çoğunlukla mobil olarak ulaşmak istiyor. İşlemlerin ve verilerin güvenli olması vazgeçilmez bir gereksinim haline geldi.

Ürün ile hizmet seçiminde sosyal medya ve diğer internet verileri güçlü bir etken haline geldi” diyor. Kurumsal yazılımların dijital dönüşümün temel yapıtaşını oluşturduğunu ifade eden Bay, müşterilerini önceden anlayan, ihtiyaç anında kaliteli, güvenli ve ulaşılabilir ürün ve hizmetler sunan kurumların, süreçlerini kurumsal yazılımlara dayandırdıklarını söylüyor.

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap