Yazılımda umut kurumsal pazarda

Yazılımda umut kurumsal pazarda

ALPASLAN TOMUŞ
Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı
“Bölgesel bir çözüm sağlayıcı olacağız”
“Mikro Yazılım olarak, 2015 yılını öngörülen hedefleri geçerek yüzde 50’nin üzerinde bir büyüme ile tamamladık. 2016’nın da bizim açımızdan istikrarlı bir büyümeyi işaret ettiğini, yatırımlara devam edeceğimizi ve çalışan sayımızın da doğru orantılı olarak artacağını söyleyebiliriz. Uzun vadeli planlarımıza paralel bu yılın olumlu geçeceğini ve istikrarlı büyümemizin devam ettiği, pazar payımızın arttığı yeni bir yıl olacağını düşünüyoruz.

Bugün geldiğimiz noktada, Mikro Yazılım olarak çok geniş yelpazede müşteri portföyüne sahibiz ve çok farklı sektörlerden pek çok şirketin kurumsal, ticari ve e-devlet uyumlu süreçlerini hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda önümüzdeki dönemde de özellikle e-devlet tarafındaki hareketli sürecin bu ilgi ve eğilimi artıracağı görüşündeyiz. Uzun vadeli gelişim planımızın ilk adımlarını 2015 yılında attık ve gerek şirket gelirleri gerekse de pazar payı anlamında ciddi bir büyüme gerçekleştirdik.

2016 yılında ise müşterilerimize hizmet kalitemizi ve satış kanalımızın yetkinliklerini artıracak yeni yatırımlara devam edeceğiz. Söz konusu yatırımlar gerek altyapı, gerekse de yeni ürün ve hizmetler ekseninde olacak. Müşteri memnuniyet düzeyimizi, hizmet kalitemizi, ekosistemimizdeki katma değerli hizmetlerimizi artırmayı hedefliyoruz.

Tüm bu çalışmalarımıza paralel müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla iletişimimizi güçlendirerek potansiyel müşterilerimizle de modern ve farklı kanallardan iletişim kuracağız. Hedefimiz kısa ve orta vadede Türkiye pazarındaki konummuzu daha da güçlendirerek, uluslararası arenada da bölgesel bir çözüm sağlayıcı olarak konumlanmak.”

MURAT DEMİROGLU
Nebim Yönetim Kurulu Üyesi
‘Tüm iş süreçlerini kapsayan çözümler sunuyoruz”
“Nebim V3 ERP çözümünü şirketlere sunuyoruz. Nebim V3; planlamadan satın almaya, üretimden sevkiyata, tüm satış kanallarındaki uç noktalarda gerçekleşen satıştan satış sonrası hizmetlere kadar, bir perakendeci, toptancı ya da üretici şirketin gereksinim duyacağı tüm iş süreçlerini baştan sona kapsıyor.

Geçtiğimiz beş yılda yıl bazında yüzde 20 ile yüzde 30 arasında değişen büyümeler gösterdik. 2015 yılını da yüzde 36,6’lık bir oran ile kapadık. Nebim V3’ün desteklediği iş süreçleri ve fonksiyonlar tasarlanırken, özellikle perakende, toptan satış ve üretim gerçekleştiren, toptan, perakende, bayi gibi çok kanallı yapıları olan, çok uluslu operasyonları hedefleyen şirketlerin gereksinimlerini göz önünde bulundurduk.

Nebim V3’ün ortak bir platform üzerinde geliştirilmiş olan uygulamaları, şirketlerin tüm ofislerinde, fabrikalarında ve perakende satış noktalarında görev alan kullanıcıların gereksinim duydukları süreçleri kapsıyor. Bunun yanı sıra, şirketlerin iş birliğinde oldukları iş ortaklarının satışlarının, stoklarının ve hatta muhasebelerinin de aynı ERP platformu üzerinde yönetilmesi Nebim V3 tarafından destekleniyor.

Nebim V3 tüm bu fonksiyonelliği modüler ancak birbirleri ile tümüyle entegre olarak çalışan uygulamalar ile sağlıyor. Bu sayede Nebim V3 hem ERP işletme toplam sahip olma maliyetlerini en aza indiriyor hem de departmanlar arası kurumsal veri bütünlüğünü gerçek zamanlı olarak sağlıyor.”

ERGİN ÖZTÜRK
IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
“Şirketlere büyüme ve rekabet avantajı sağlıyoruz”
“Kurumsal yazılımların iş süreçlerindeki verimliliği artırırken teknolojiyle paralel olarak gelişmesi ve kullanıcı deneyimini de yüksek tutması gerekiyor. Kurumsal iş yazılımına entegre olarak Google glass, iWatch gibi giyilebilir teknoloji ve kurumsal sosyal medya entegrasyonları ve artırılmış gerçeklik uygulamaları da kurumsal yazılımların odaklanması gereken yeni trendlerden.

IFS olarak vizyonumuzun odağında kullanıcı deneyimini maksimuma çıkarmak olduğu için bu teknolojilere ilk geçen ERP yazılımlarından olduğumuzu söyleyebiliriz. IFS, büyüyen işletmelerin verimlilik sorunlarını çözmeye yardımcı ERP sistemleri geliştiren bir global yazılım şirketi. Sunduğumuz ürün ve hizmetlerle işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlıyoruz.

IFS, 1983 yılında İsveç’te kurulan ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet gösteren, araştırma kuruluşları tarafından lider olarak gösterilen global kurumsal yazılım sağlayıcılarından biri. Aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi şirketlerin de bulunduğu 3 binden fazla müşterisi ve 1 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

IFS Türkiye ofisi ise 2004 yılında kuruldu. Aralarında Durmazlar Makina, KVK Teknoloji, Petlas, Hakan Plastik, Aytaç Gıda, AGT, Samet Kalıp, Makel Elektrik, Bursa Beton & Çimento, Çemtaş, Noki, Teknorot Otomotiv, FNSS Savunma, SKT Otomotiv, Sinpaş İnşaat, Seranit, Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi şirketlerin bulunduğu farklı sektörlerden 200’den fazla müşteriye ve 20 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı.”

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap