Real Estate Stars’ın kazananları belli oldu

Real Estate Stars’ın kazananları belli oldu

Ekonomist ve Capital dergilerinin işbirliği ile Real Estate Stars -Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen törende dört kategoride ilk 10’a girmeyi başaran şirketlere ödülleri verildi.

Etkinlik, Daikin ana sponsorluğunda GYODER ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle, gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etme amacıyla düzenlendi. Törene Evren Yiğit Mimarlık da co-sponsor olarak destek oldu.

Real Estate Stars Ödül Töreni’nde, 2016 rakamlarına göre ciro bazında Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi Nef olurken, Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Salı-Yapan Şirketleri kategorisinde ise Mesa birincilik ödülünün sahibi oldu.

Sur Yapı, Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketi ödülünü alırken, Türkiye’nin En Çok Proje Üreten Şirketi ise Sinpaş Holding oldu. Emlak Konut GYO ise bu alandaki çalışmaları ile özel ödüle layık görüldü.

Real Estate Stars – Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Yarışması iki yaşında. Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketlerin ödül aldığı yarışmada finale kalanlar ve çok sayıda gayrimenkul şirketinin temsilcisi 5 Aralık Salı günü düzenlenen ödül töreninde buluştu.

Real Estate Stars’a ilginin ikinci yılında da artarak devam ettiğini söyleyen Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, “Her sektörde performans takibi, kıyaslaması ve eğilimleri gözlemek çok önemlidir. Bu ödülde hem kıyaslama hem de başarıları ortaya koyma olanağını sunuyoruz. Sektörün de katkı ve önerileriyle her yıl geliştirerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, törendeki konuşmasında Real Estate Stars’ın sektör için önemine dikkat çekerek, projeye destek vermekten duydukları memnuniyeti belirtti. Önder, iklimlendirme ve gayrimenkul sektörlerinin beraber gelişip, büyüdüklerini söyledi. Hasan Önder, “2017 hepimiz için çok zorlu bir yıldı. 2018 de aynı şekilde zorlu geçecek gibi görünüyor ancak biz biliyoruz ki fark yaratanlar her zaman zoru başaranlardır” dedi.

Törende sektör liderleri ‘Fark Yaratanlar-Gayrimenkul 2018’ panelinde 2017 değerlendirmelerini, gelecek yıl beklentilerini ve yeni dönem planlarını paylaştılar.

Moderatörlüğünü Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’nun üstlendiği panelde Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konuşmacı olarak yer aldı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap