Emre Tongo, Alternatif Leasing’te

Emre Tongo, Alternatif Leasing’te

Eylül 2017’de genel müdür olarak Akbank’tan transfer edilen Cenk Kaan Gür yönetiminde beş yıllık bir projeksiyon çizen Alternatif Bank, verimlilik ve kârlılığa odaklanmış durumda.

Hedef beş yıl içinde Katarlı ortak Commercial Bank’tan da alınan sermaye desteğiyle aktif büyüklükte 19’uncu sıradan 12’nci sıraya kadar yükselmek. Bankanın özellikle odaklandığı alanlar ise ticari tarafta dış ticaret ve kurumsal finansman, bireysel tarafta da özel bankacılık.

Banka özel bankacılık tarafında iştiraki olan Alternatif Yatırım’ı kurumsal bankacılık işlerinde konumlandırıyor. Alternatif Yatırım’ın başına Haziran 2018’de Ak Yatırım ve Tacirler Menkul’de genel müdürlük yapmış olan sektörün deneyimli isimlerinden Attila Penbeci atanmıştı.

Geçen hafta ise şirketin leasing iştiraki Alternatif Lease’nin genel müdürlüğü görevine bankacılık sektörünün deneyimli isimlerinden Emre Tongo atandı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Cenk Kaan Gür, “Alternatif Lease, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda esnek ve nitelikli çözümler üreterek grubumuz içerisinde destekleyici bir rol üstleniyor” dedi.

Emre Tongo, 1992 yılında başladığı bankacılık kariyerine sigorta, filo yönetimi gibi önemli sektörlerde devam etti. 19992019 yılları arasında Garanti Bankası, Garanti Factoring, Garanti Finansal Kiralama, Garanti Filo Yönetimi ve Coface Sigorta’nın da aralarında bulunduğu kurumlarda yöneticilik yaptı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap