Garanti’den QR kod teknolojisi

Garanti’den QR kod teknolojisi

Garanti Bankası, Garanti Cep’te QR kodla para gönderme hizmetini başlattı. Bu hizmetle, IBAN yerine her hesap özelinde tanımlanmış QR kodlar kullanılabilecek.

Para transferi işlemlerinde alıcı taraf Garanti Cep uygulaması içerisinde kendi hesabına ait QR kodu görüntüleyebilecek ve herhangi bir mesajlaşma platformuyla arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

Para göndermek isteyen Garanti müşterileri ise alıcıyla yan yana oldukları durumda QR’ı anlık olarak okutabilecek veya daha önce paylaşılmış bir QR kodu telefonunun fotoğraf galerisinden seçerek işlemi tamamlayabilecek.

“QR kodla para çekme ve yatırma özelliğiyle Türkiye’de bir ilke daha imza attık” diyen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, yatırımlarla müşterilerine en iyi dijital bankacılık deneyimini sunmayı amaçladıklarını belirtti.İlgili Haberler
1 Yorum
  1. Emre Nisan 20, at 11:44

    Ne yazık ki dijital bankacılık dendiğinde aklıma bir tek Enpara geliyor. Kendileri ve diğer bankalar bu konuda bence geride kaldı. Yer aldığım sektörü de göz önünde bulundurduğumuzda insanların her geçen gün Enpara'yı daha çok sevdiğini söyleyebilirim. QR kod teknolojisi bence onların daha önce yapması gereken işlerden sonra geliyor.

    Reply
Yorum yap