Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı

Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı

Bu yıl altıncısırıı gerçekleştirdiğimiz “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı ‘araştırmasının 2017 sonuçları belli oldu. Kurdukları şirketlerle bulundukları kentleri zenginleştiren, istihdam sağlayan, vergi rekoru kıran, yaptıkları sosyal yatırımlarla bölgelerini kalkındıran bu isimler, Anadolu’ya yön veriyor. Bu yıl listemizin zirvesinde yine Gaziantep’ten çıkan tekstil devi Sanko Holdingin onursal başkanı Abdülkadir Konukoğlu var.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
İkinci sırada Hatay ve Osmaniye den dünyaya açılan demir-çelikdevi Tosyalı Holdinginyönetimkurulu başkanı Fuat Tosyalı yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise Bursalı Sütaş’ın yönetim kurulu başkanı Muharrem Yılmaz var.

Ekonomist’in geleneksel hale getirdiği “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2017 sonuçları belli oldu. “En Etkin 50” listemizde İstanbul, Ankara ve İzmir haricindeki kentlerde ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimleri bir araya getiriyoruz. Listede yer alan isimlerin iş dünyasındaki etkilerinin yanı sıra sosyal çabalarını ve sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetlerini de göz önünde bulunduruyoruz.

Böylelikle, Türkiye’nin tüm kentleri göz önünde bulundurularak ve yüzlerce isim arasından Anadolu’nun iş dünyasına liderlik eden 50 ismi tespit ediyoruz. “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” listemiz, yandaki tabloda yer alıyor. Yalnızca 50 iş insanı ve başında olduğu şirketi değil, bu şirketlerin 2016 ciroları ve çalışan sayıları da listemizde kendine yer buluyor.

ANADOLU’YA YÖN VERENLER
Bu yıl, son olarak 2015’te yaptığımız “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” listesinde olduğu gibi, zirvede yine Gaziantepli Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu yer alıyor. Güneydoğu Anadolu’da tekstil sanayinin gelişmesini ve binlerce insana iş olanağı yaratılmasını sağlayan Konukoğlu, yalnızca iş hayatı ile değil sosyal sorumluluk projeleriyle de Anadolu’nun en etkin iş adamı.

Listemizin ikinci sırasında ise çelik üretiminde Türkiye’de olduğu kadar dünyada da tanınan bir isim olan Fuat Tosyalı bulunuyor. Hatay ve Osmaniye’den dünya devi bir demir-çelik şirketi çıkarmayı başaran Tosyalı, yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarıyla Türkiye’nin cari açığının kapanmasında önemli rol oynuyor.

Listede üçüncü sırada ise Anadolu’da hayvancılığın marka ismi, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz yer alıyor. TÜSİAD Başkanı olduğu 2014’te En Etkin 50 listemizde ikinci sırada yer alan Yılmaz, son dönemdeki yatırımları ve süt üretiminde dünyaya açılması ile bu yıl listenin üçüncü sırasında kendine yer buldu. “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı”na ilişkin ayrıntılı bilgiler ve başarı hikayeleri, izleyen sayfalarda yer alıyor.

1- SANKO HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI ABDÜLKADİR KONUKOĞLU
ANADOLU’NUN EN ETKİN İŞ İNSANI
Adı Gaziantep’le özdeşleşen Konukoğlu Ailesi’nin en büyük temsilcisi Abdülkadir Konukoğlu, Anadolu’nun etkin iş insanları arasında zirvedeki yerini koruyor. 20 yıl başkanlık yaptığı Sanko Holding’teki görevlerini kardeşi Zeki Konukoğlu’na devretmiş olsa da önemli STK’lardaki başkanlığı sürüyor. TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı, Gaziantep Sanayi Odası Onursal Başkanı ve Pamuklu Tekstil Sanayicileri Birliği Başkanı görevlerine devam ediyor Abdülkadir Konukoğlu, iş hayatında aldığı kararlarla Gaziantep’te bir devin doğmasına öncülük etti. 14 bin çalışanlı ve 6,7 milyar TL cirolu Sanko Holding’e başkanlık yaptığı 20 yıllık süreçte tekstilden enerjiye, makinadan çimentoya uzanan sanayi şirketlerine yön verdi. Kentin ekonomik kalkınmasına, istihdamına ve sosyal hayatına önemli katkılar sunan Abdülkadir Konukoğlu, holding şirketlerinin merkezini İstanbul ya da başka bir büyük kente taşımayarak aslında Gaziantep’e olan bağlılığını da gösterdi. İş hayatında 52 yıl aktif olarak çalışan Abdülkadir Konukoğlu, STK’ların yanı sıra kuruluşuna öncülük ettiği Sani Konukoğlu Vakfı’nda eğitim ve sağlık alanında hayır işlerini de sürdürüyor. Konukoğlu Ailesi üyelerinin kentteki birçok sosyal, kültürel ve sportif etkinliğe destek olduğunu anlatan Abdulkadir Konukoğlu, yatırımları planlarken’dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep’ anlayışıyla hareket ettiğini belirtiyor.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap