Girişimin kadın yıldızları

Girişimin kadın yıldızları

Gündeminde üç önemli proje bulunan Atalay, bu projeler için 11 milyon Euro’luk yatırım planlıyor. Yurtdışında bir projeye odaklanan girişimci, diğer taraftan Marmara Bölgesi’nde lisansını devir aldığı 10 MW’lık bir rüzgar santralını hayata geçirmeyi planlıyor. Atalay, yine kendisine ait bir güneş santralinin de kurulumunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi ödülünü aldıktan sonra iş hayatında hergeçengün daha da olumlu gelişmeler olmaya başladığını söyleyen Göknur Atalay, ödülün şirketine katkısını şu şekilde özetliyor: “Bu ödül benim bugüne kadarki çalışmalarımın taçlandırılması gibi bir şeydi. Şirketimin adı sektörel bazda tanınırken bu ödül daha geniş bir kitlece tanınmamızı sağladı ve müşteri profilimiz daha da genişledi. Sonuç olarak hem iş hacmimiz ve referanslarımız hem de finans hacmimiz artmış oldu”

5132015 İDİLBABY- MEVLÜDE UYGUN
MARKASINI DÜNYAYA TAŞIYACAK
İdil Baby markasının yaratıcısı Mevlüde Uygun, 2015 yılında Yılın Kadın Girişimcisi seçildi. Fason üretimle tekstil sektörüne adım atan, 1998 krizini fırsata çevirerek kendi markasını kurmaya karar veren Uygun, bugün 220 kişiye istihdam sağlıyor. İdil Baby markasıyla yedi ilde 21 mağazayla hizmet veren Uygun, yurtdışında mağazalaşa-rak büyümeye hazırlanıyor.

İlkyurtdışı açılımını Bosna Hersek ile yapan Mevlüde Uygun, şu anda Kırgızistan, İran ve Balkan ülkeleri ile aktif franchise görüşmeleri yürütüyor. Son dönemlerde Balkan ülkeleri ve İran pazarından ciddi talep gördüklerini söyleyen Uygun, bu bölgelerde artan bir satış grafiği yakaladıklarını ifade ediyor. Bu yıl Türkiye’de beş yeni mağaza açan girişimci, yılı 10 mağazayla kapatmayı hedefliyor. Geçen yıl 1 milyon parça olan üretim adedini bu yıl 1,2 milyona çıkarmayı planlayan Uygun, geçen yıla göre yüzde 15’likciro büyümesi hedefliyor.

Mevlüde Uygun, iş hayatına atıldığı ilk yıllardan bugüne kadına yönelik pozitif ayrımcılığı şirket ruhuna işlemek ve şirket prensibi haline getirmek için çalıştığını söylüyor. Uygun, bu konuda şöyle konuşuyor: “Örneğin üretim tesisleri ve tedarikçi firmaları seçerken her zaman kadınların sahibi oldukları firmaları tercih ederim. Onların geçtiği yollardan geçmiş bir iş kadını olarak yolun başındaki girişimci kadınları desteklemeyi bir görev biliyorum. Üstelik kadınlar her zaman daha titiz, planlı, özenli çalışır, kalite standartlarına ve teslim tarihlerine son derece sadıktırlar”

Mevlüde Uygun, Yılın Kadın Girişimcisi ödülünü almasının çoğu kadın olan çalışma arkadaşlarının bireysel motivasyonlarını ve iş performanslarını artırdığını ifade ediyor. Uygun, “Mağaza satış temsilcilerimizin şahsi sosyal medya hesaplarında yarışma sonucunu, fotoğraflarımı paylaştıklarını görmek, genç çalışma arkadaşlarıma genel müdür dışında bir mentor olabilmek harika bir duygu. Firma dışında ise çalıştığımız birçok firmadan tebrik almak tabii ki bireysel motivasyonumu ve işimize olan inancımı arttırdı” diye konuşuyor.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap