Beş yılda 10 okula ulaşacak

Beş yılda 10 okula ulaşacak

Ülkemizde eğitim sektörü son yıllarda hızlı bir özelleşme sürecine girmiş durumda. Birbiri ardına yeni okul markaları çıkıyor. Kimi başarılı olup yoluna devam ederken kimi ise yok olup gidiyor.

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenciyken 15 yıl önce eğitim danışmanlık şirketi kurarak eğitim sektörüne giriş yapan girişimci Abdülkadir Özbek, 81 ildeki 103 ilçede eğitim verdikten sonra Vizyon Koleji markasını yarattı.

Anasınıfından üniversiteye kadar 14 yıllık eğitim veren Vizyon Koleji’nin Bahçeşehir ve Beylikdüzü Marina’da iki kampüsü bulunuyor.

Beş yıldan bu yana faaliyet gösteren marka çatısı altında bin 30 öğrenci eğitim görüyor. Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Özbek, en büyük değil en iyisi olma planı çerçevesinde beş yıl içinde 10 okula ulaşma planlarının bulunduğunu söylüyor.

Yeni okulların İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve İzmir’de açılması planlanıyor. 2018 yılında yaklaşık 25 milyon TL ciro yapan Vizyon Koleji’nin bu yılki ciro hedefi ise 30 milyon TL.

Okullarının Microsoft tarafından dünyadaki en iyi örnek okul seçildiğine dikkat çeken Abdülkadir Özbek, “Dijital araçları kullanarak öğrenme süreçlerini kolaylaştırıyoruz.

Bu özelliğimizle Microsoft’un akreditasyon sistemince dünyadaki bini aşkın örnek okul arasından en iyilerin en iyisi seçildik” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap