Darbe girişiminin ertesi günü yatırım kararı aldı

Darbe girişiminin ertesi günü yatırım kararı aldı

Kütahya deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan ve seramik, cam, ambalaj gibi işlerinin yanı sıra son yıllarda özellikle turizm sektörüne yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Nafi Güral, yeni yatırım kararı aldı.

Darbe girişiminin hemen ardından tüm iş ortaklarına ve çalışanlara bir mektup yazdığını söyleyen ve “Moral bozmamak ve işimize gücümüze devam etmek gerektiği konusunda mesajlar verdim” diyen Güral, hatta yeni bir yatırım kararı aldığını da kaydediyor.

Seramik üretim makinelerini satın aldıkları İtalyan iş ortaklarını aradığını söyleyen Güral, böyle bir süreçte ekonomiye olan güveni göstermek ve morallerin bozulmaması adına yeni bir seramik fabrikası açmak üzere harekete geçtiklerini aktarıyor. Şu anda ilk planların hazırlandığını kaydeden Güral, Kütahya Kent Meydanı’nda demokrasi nöbeti sırasında bu kararını duyurduğunu da anlatıyor.

Bu yatırımın temelini ağustos ayında atmayı hedeflediklerini ifade eden Güral, şu an detayları netleştirmek üzere yaptıkları çalışmalarla yeni seramik fabrikasını en kısa sürede tamamlamak istediklerini dile getiriyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap