Dünyagöz, 300 smartvision telefon dağıtacak

Dünyagöz, 300 smartvision telefon dağıtacak

131Türkiye’de branş hastaneciliğinin önemli ismi Düngagöz Hastaneler Grubu, 2011 yılında kurulan ‘Dünyagöz Vakfı’ aracılığıyla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Vakfın son projesi ise ‘Gören Gönüller: Akıllı Telefon Projesi’ oldu.

Öğrendiğimize göre, bu projenin mimarı, teknoloji merakıyla bilinen Dünyagöz Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu. Bir süre önce ekibini Almanya’daki teknoloji fuarına yönlendiren Kapıcıoğlu, oradan görme engelliler için en uygun cihazı bulmalarını istedi.

Vakıf çalışanları da görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak navigasyon, sesli mesaj, 155’i otomatik arama gibi birçok özelliği içinde barındıran smartvision telefonlarla geri döndü. Kapıcıoğlu’nun onayı ile 3 bin 500 TL değerindeki bu telefonlardan 300 adet sipariş edildi.

Telefonlar, ihtiyacı olduğu belirlenen 300 lise ve üniversite öğrencisine önümüzdeki günlerde vakıf kanalıyla dağıtılacak. Proje bununla sınırlı kalmayacak. Ünlü isimlerin desteği, SMS’ler ve bağışlarla gelir elde edecek olan vakıf, yeni cihazlar alarak görme engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edecek.

Öte yandan bu yıl yabancı ortaklığa giderek daha çok yurtdışında büyümeyi hedefleyen grup, inşaatta da iddialı, Grup şirketlerinden Kapıcıoğlu İnşaat, geçtiğimiz günlerde Maltepe’de ‘Sahilada’ isimli bir rezidans projesine başladı.

Projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor. Eray Kapıcıoğlu, “Maslak’tabüyük bir arsamız daha var, Maltepe bittikten sonra onu devreye alacağız” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap