Gıda ihracatında Latin Amerika atağı

Gıda ihracatında Latin Amerika atağı

Türkiye’nin gıda ve tarım alanında ihracat yapan şirketleri, Latin Amerika’daki ihracat potansiyelini değerlendirmek için atakta.

Latin Amerika’nın gıda ve tarım alanında faaliyet gösteren önemli şirketleri ve dernek temsilcileri İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından yapılan organizasyon kapsamında Türkiye’de görüşmeler gerçekleştiriyor.

Paraguay, Panama ve Kolombiya’dan gelen 11 firmanın üst düzey yetkilileri, gıda sektörünün muhtelif sahalarında faaliyet gösteren Türk ihracatçılarla buluşuyor.

Türkiye’de temaslarda bulunan şirketlerin toplam ciroları 1 milyar doları geçiyor. Paraguay Ankara Büyükelçisi Ceferino Valdez, ikili görüşmelerin ilk günü 60’ın üzerinde Türk firmasıyla görüşme gerçekleştirildiğini belirtiyor.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur ise 2018 yılında Türkiye’den Latin Amerika’ya gerçekleşen sektör ihracatının yüzde 50’ye varan oranda arttığına dikkat çekiyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap