McDonalds’ın kahvesi hamburgeri geçti

McDonalds’ın kahvesi hamburgeri geçti

McDonald’s, dünyanın birçok ülkesinde var olan kahve konseptini yaklaşık üç yıl önce Türkiye’ye getirdi. Şirket, üç yıl gibi bir sürede McDCafe sayısını 29’a çıkarttı. Kahve tüketiminin hızla arttığı Türkiye’de McDCafe’ler de büyümeden payını alıyor. Hatta kahve noktaları McDonald’s’ın yemek işinden daha hızlı büyüyor. Yemek tarafının cirosu yüzde 10 civarında artarken kahve noktalarında bu büyüme yüzde 20 seviyelerinde.

Kısa bir süre önce McDonald’s Türkiye Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Oğuz Uçanlar, 20l6’da da en az yüzde 20’lik bir büyüme hedeflediklerini söylüyor.

2015 yılını yüzde 10 büyüme ve 700 milyon TL ciroyla kapatan McDonald’s, 20l6’da büyümenin yanı sıra
verimliliğe odaklanacak. Doğru zamanda, doğru lokasyonda, sürdürülebilir operasyonlar kurarak büyüyeceklerini söyleyen Uçanlar, “İkinci en önemli önceliğimiz ise çok daha müşteri odaklı bir anlayış ile faaliyet göstermek. Şimdi müşterilerimizi dinlemek için kulaklarımızı her zamankinden daha çok açtık. Servis odaklı yaklaşımımızla, markamızla ilgili farkındalığı artıracağız” diyor.

Restoranlarında kullandığı yaklaşık 450 kalem malzemenin yüzde 98’ini yurtiçinde imal eden şirketin, tedarikçileriyle 2015 yılı iş hacmi 113 milyon dolar olarak gerçekleşti. Tedarikçilerin Türkiye’de yaptıkları toplam yatırım ise 100 milyon doları geçti.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap