Medicana, Fenerbahçe’ye talip

Medicana, Fenerbahçe’ye talip

909Sağlık sektöründe en önemli oyunculardan biri olan Medicana, yüzde 100 Türk sermayeli yapısıyla sektördeki diğer büyük oyunculardan ayrışıyor. Şirketin 11 hastanesi var. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, Konya, Samsun ve Sivas’ta faaliyetlerini sürdürüyor.

Medicana’nın büyüme planları içinde İstanbul önemli bir yer tutuyor. Geçen hafta Anadolu 500 ödül töreninde karşılaştığımız Medicana Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, İstanbul’da Kızıltoprak’ta 150 yataklı hastane yatırımının sürdüğünü bu yıl içinde açılış yapmayı istediklerini söylüyor.

Bunun yanında Kozyatağı’nda bir yer ile görüştüklerini ve bu yıl içinde burada da olmak istediklerini anlatan Bozkurt, olası satın almaların da gündeme geleceği değerlendirmesini yapıyor. Medicana’ya teklif gelip gelmediğini sorduğumuzda ise “Dönem dönem bizim de satın almak veya ortaklık için kapımızı çalışıyorlar. Sektörde yabancı sermayeli olmayan tek büyük grubuz” diyor.

Hüseyin Bozkurt, iyi bir Fenerbahçelidir. Fenerbahçe kongre üyeliği de bulunuyor. Bunun yanında Medicana Sivas’ın da ana sponsoru. Futbolda sponsorlukların devam edip etmeyeceğini sorduğumuz Bozkurt, şöyle diyor: “Sivas’ta sponsorluğumuz devam ediyor. Ancak takımın süper ligde de kalması lazım. Bunun yanında Fenerbahçe Stadı’nın hemen yanında Kızıltoprak hastanemizi açacağız. Burada Fenerbahçe’nin sağlık sponsoru olabiliriz. Konuyu kulüple konuşmamız gerekiyor.”

Burada küçük bir hatırlatma yapalım. Fenerbahçe’nin şu anki sağlık sponsoru Liv Hospital’ın yönetim kurulu başkanlığını, son seçimde Trabzonspor’a başkan seçilen Muharrem Usta yapıyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap