TİM yönetimine ‘mali şeffaflık’ talebi

TİM yönetimine ‘mali şeffaflık’ talebi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yönetimi, geçen ay ihracat tanıtım grupları tarafından yurtdışına medya temsilcisi götürülmesine sınırlama getirme ve bu geziler sırasındaki harcamaları denetleme kararı alınmıştı.

Alman karara ilişkin en net itiraz İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mete’den geldi.

Mete, bu tür uygulamaların ihracatçıların tanıtım faaliyetlerini engelleyeceğini belirtiyor. Edindiğimiz bilgilere göre, Mete, bununla da kalmadı ve geçen ay TİM yönetimine bir dilekçe ile başvurarak, yönetimin de tıpkı ihracatçı birlikler gibi mali denetimden geçmesini talep etti.

TİM’e bağlı 61 ihracatçı birliğinin mali hesapları Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından her yıl denetlenirken TİM yönetimi için böyle bir durumun geçerli olmadığını öne süren Mete, “Madem biz denetleniyoruz, TİM yönetimi de mali şeffaflığa uygun davranmalı” sözleriyle TİM yönetimini hesaplarını açmaya çağırmış durumda. Görünen o ki, önümüzdeki dönemde ihracatçılar içindeki tartışmalar alevlenecek.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap