Van’dan İran’a direkt uçuşlar başladı

Van’dan İran’a direkt uçuşlar başladı

214İran ile sınır komşusu olan Vanlı işadamlarının uzun yıllardır gerçekleşmesi için lobi çalışması yaptığı karşılıklı uçak seferleri sonunda hayata geçti. Bundan böyle Van ile İran’ın Urmiye kenti arasında haftanın üç günü direkt uçak seferleri düzenlenecek.

Daha önceki yıllarda da pek çok kez denenen ama İran’daki bürokratik engeller nedeniyle başarılı olamayan direkt seferler ile iki sınır komşusu kentin iş dünyasının hızla yakınlaşması bekleniyor.

Bu arada İran’ın Pouya Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek uçuşlar ile yılda yaklaşık 1 milyon İranlıyı ağırlayan Van’a özellikle turizm döneminde yoğun turist akını olacağı öngörülüyor.

İran’a yönelik ambargoların hafifletilmesi ile iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin katlanmasını beklediklerini dile getiren Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, “Uzun süredir her platformda dile getirdiğimiz ve takipçisi olduğumuz Van-Urumiye uçak seferlerinin başlaması, işbirliğinin artmasına ilişkin gerçekliği de ortaya koyuyor” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap