Yatırımcı Kilis’te destek bekliyor

Yatırımcı Kilis’te destek bekliyor

Geçen haftaki sayımızda sınır kenti Kilis’in mülteci akını ve füze saldırılarına rağmen yatırımcı akınına uğradığını aktardığımız Aram Ekin Duran imzalı ‘Füzelere inat yatırım yağmuru’ başlıklı haberimiz, medyada da yer buldu.

13 Haziran pazartesi günü geleneksel iftar yemeği etkinliğinde buluşan Kilis OSB ve 2. OSB yatırımcılarının gündeminde de haberimiz konuşuldu. Kilis’in uzun aradan sonra olumlu bir haberle gündeme gelmesinin sevincini yaşadıklarını belirten iş insanları, 2. OSB ile birlikte 3. OSB’nin de hızla devreye alınması gerektiği görüşünde.

Yatırımcılar ayrıca bankalardan 1 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli kredi desteği ve 2. OSB’nin atık su arıtma tesisinin hibe yoluyla yapılması taleplerini dile getirdi. Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve Kilis’in bölgede yeni bir üretim merkezi haline gelmesi için özel destek beklediklerini aktaran Kilis OSB Genel Müdürü Mehmet Kanar, “3. OSB için şimdiden 102 şirketten başvuru aldık.

Hükümetimizin bir an önce 3. OSB için arazi kamulaştırmasını yapmasını bekliyoruz. Böylelikle 2. OSB ile birlikte 3. OSB’nin de faaliyete geçmesini hızlandırabiliriz” dedi.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap