Yeni modelini yurtdışında tanıtacak

Yeni modelini yurtdışında tanıtacak

Günümüzde erkek egemen sektörlerde yöneticilik yapan pek çok kadın var. Seger Korna Genel Müdürü Tülin Tezer de onlardan biri.

1990 yılından bu yana çalıştığı şirketle birlikte otomotiv sektörüne adım atan Tülin Tezer, 2008 yılından beri şirketin genel müdürlüğünü yapıyor.

Yurtiçi ve yurtdışında araç üreticilerinin korna tedarikçisi olan şirket, ayrıca tüm dünyada satış sonrası yenileme pazarına yönelik operasyonlar da gerçekleştiriyor.

2018 yılında 23 milyon dolar ciroya ulaştıklarını belirten Tülin Tezer, 2019 yılına ilişkin şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Bu yıl iç pazardaki daralmayı yurtdışındaki pazarımızı çeşitlendirmek suretiyle ihracatımızı arttırarak ve bugüne kadar potansiyelinin altında satış yaptığımız pazarları daha fazla zorlayarak dengelemeyi hedefliyoruz.

Herhangi bir küçülme beklemiyoruz. Bursa’daki fabrikamızda devreye aldığımız yeni üretim bandımızda ürettiğimiz yeni korna modelimizi yurtdışı pazarlarda daha fazla tanıtarak kapasitemizi çok daha yukarılara çekmeyi planlıyoruz.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap