Yetenek projesi geliştirdi

Yetenek projesi geliştirdi

Dünyada 37 milyon müşteriye ulaşan MAPFRE Sigorta, 800’ün üzerinde çalışanı ve 2 bin 500’ü aşkın acentesiyle hizmet veriyor. Şirkette çalışanların yaş ortalaması oldukça düşük.

Çalışanların yüzde 20 gibi önemli bir oranı 30 yaşın altında. Cinsiyet dağılımına bakıldığında ise yüzde 53 kadın, yüzde 47 erkek çalışanı var.

MAPFRE Sigorta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, bu yıl 35 kişiyi bünyelerine kattıklarını ve yıl sonuna kadar da 15 kişilik daha işe alım yapacaklarını belirtiyor.

Aksoy, genel başvuruların yanı sıra bu dönemde özellikle bilgi teknolojileri, satış ve pazarlama ve teknik underwriting departmanları için görüşmeleri sürdürdüklerini ifade ediyor.

Necla Aksoy, “STEM olarak literatürde bahsi geçen, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarında adaylara öncelik vereceğimiz bir yetenek projesi ve sigorta sektöründe engelli istihdamına katkıda bulunmamızı sağlayacak bir sigortacı yetiştirme projesini de bu kapsamda planladık” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap