Bahçeşehir, eğitim dönemine yeni genel müdür ile başladı

Bahçeşehir, eğitim dönemine yeni genel müdür ile başladı

m.kemalBu yılın başında 25’inci yaşını kutlayan Ekonomist Dergisi için özel bir sayı hazırlamıştık. 25 yılda sektörlerine yön veren 25 duayen iş adamının yazıları ve söyleşileri ile katkı sunduğu 25’inci Yıl Özel Sayısı, büyük ilgi görmüştü.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

O sayıda, eğitim dünyasının değerlendirmesini Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın kurucusu Enver Yücel’e bırakmıştık. Okul öncesinden başlayarak Türkiye dahil dört ülkedeki dört üniversiteyi de içine alan tam entegre bir kurumsal yapı oluşturan Bahçeşehir Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, eğitime ilişkin önemli saptamalar yapmıştı.

Bahçeşehir Okulları’nın 2023 hedefi 100 kampüs 400 okul olarak açıklanıyor. Grup bünyesindeki Uğur Okulları’nın aynı tarihe ilişkin okullaşma hedefi ise 175. Üniversiteleri ile birlikte 120 bine yakın öğrencisi, 10 bine yakın çalışanı bulunan Bahçeşehir’de Enver Yücel dışındaki aile fertleri de aktif görevdeler.

Enver Yücel’in oğlu Hüseyin Yücel icra kurulunda başkan, eşi Semra Yücel ise üye olarak mesai yürütüyor. Yeğeni Yücel Yücel de bu yılın başında Uğur Okulları genel müdürlüğüne atandı. Eğitim gibi büyük özen isteyen bir sektörde ailenin önderliği kuşkusuz çalışmalarda önemli bir motivasyon sağlıyor.

Mevcut yapısı ve hedefleri büyük olan Bahçeşehir doğal olarak uzmanlaşmış profesyonel üst yönetime de ihtiyaç duyuyor. Bu noktada geçen hafta kamuoyuna duyurulan bir atama haberini sizlerle paylaşmak istedim. 2012’den bu yana Bahçeşehir Okulları’nda genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Özlem Dağ, bundan böyle kurumdaki mesaisini genel müdür olarak sürdürecek.

Halihazırda 81 kampüsünde 36 bini aşan öğrenciye hizmet veren Bahçeşehir Okulları’nın yeni genel müdürü Özlem Dağ, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu. Dağ, “Hizmet çıtamızı yükseltmek ana hedefimiz. Aynı zamanda gerek kurumlarımıza gerekse sektörümüze iyi yetişmiş kadrolar oluşturmak da hedeflerimiz arasında” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap