D-Smart’taki yeniliklere öncülük edecek

D-Smart’taki yeniliklere öncülük edecek

Mustaf Kemal Çolak

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Türkiye’de dijital yayıncılık büyük bir hızla gelişiyor. Faaliyet alanına hemen her gün yeni bir halka ekleniyor. Teknolojinin sağlayacağı sınırsız olanakların, sektörü daha uzun yıllar dinamik kılacağı muhakkak.

Doğan Holding bünyesinde 2007’den bu yana faaliyet yürüten D-Smart da bu alanın öncü şirketlerinden biri. 79’u HD sistemi ile hizmet veren 280’den fazla kanal ile milyonların karşısına çıkıyor. Şirkette hedef, tüm kanallarının HD sistemi ile hizmet vermesi.

3031Lisans yolu ile yüzlerce kanalı Türkiye kamuoyunun gündemine taşıyan D-Smart, kendi oluşturduğu kanal projelerini de bir bir devreye alıyor.

Önümüzdeki süreçte çeşitli sürpriz çalışmaları ile etkinliğini daha çok artıracak olan D-Smart’ın üst yönetiminde önemli bir görev değişimi yaşandı. 2011’den bu yana D-Smart CEO’su olarak görev yapan Ali Güven, yaklaşık 4,5 yıl aradan sonra görevinden ayrıldı.

Doğan Grubu’nda 2002 yılından bu yana farklı şirketlerde görev yapan, halen D-Smart Mali İşler Grup Başkanı olarak görevine devam eden Mükremin Sarıer ise 1 Nisan tarihi itibariyle D-Smart’ın yeni CEO’su oldu.

Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, “D-Smart’ta görevini başarıyla yürüten Ali Güven’e bugüne kadaryaptığı çalışmaları için teşekkür ediyor, kariyer hayatında başarılar diliyorum. D-Smart’ın son beş yıllık döneminde, şirketin kârlılığının geliştirilmesinde büyük payı olan Sarıer’in, şirketin yeni döneminde de başarılı olacağına inancım tamdır. Kendisine ve tüm D-Smart ekibine bu yeni dönemde başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Mükremin Sarıer, kariyerine 199/de BDO DENET’de başladı. 2002-2007 yılları arasında Doğan Yayın Holding’de mali kontrol müdürü olarak görev üstlendi. Çeşitli üst düzey görevlerin ardından Kasım 2010 tarihinden itibaren D-Smart CFO görevini sürdüren Sarıer’in, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olduğunu belirteyim.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap