Sıra Türkiye ülke müdürlüğüne geldi

Sıra Türkiye ülke müdürlüğüne geldi

m.kemalAvrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olarak kabul edilen Fransız Decathlon’un Türkiye pazarına alıştığını söyleyebilirim. Türkiye’ye geldikleri 2010 yılının ilk döneminde temkinliydiler.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

İlk iki yıl tedbirli yürüyen mağaza açma stratejisi, son dönemdeki atak çalışmalarıyla geniş bir kesime yayıldı. Bugün her biri 2 bin ile 5 bin 500 metrekare gibi büyük bir alanı kaplayan 19 mega şubesi bulunuyor.

Yakın zamanda Türkiye’yi Çin, Brezilya ve Rusya ile birlikte en fazla yatırım yapacakları ülkeler kategorisine sokan şirket yönetimi bir önemli karar daha aldı. Decathlon Türkiye’nin ülke müdürlüğü görevine eylül ayı itibariyle Philippe Debray getirildi.

Philippe Debray, International Business Studies mezunu. Profesyonel hayatının 26 yılını Decathlon’da geçiren Debray, Decathlon Bordeaux mağazası departman müdürü olarak başladığı kariyeri süresince, şirketin faaliyet yürüttüğü pek çok ülkenin yönetimini üstlendi.

İspanya, Arjantin, İtalya ve Rusya ülke müdürlükleri ile Doğu ve Batı Avrupa bölge müdürlükleri yaptı. Trail koşusu ve tırmanışın, deneyimli profesyonelin etkin şekilde yaptığı iki spor dalı olduğunu belirteyim.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap