Yıldırım hızıyla STFA’da…

Yıldırım hızıyla STFA’da…

Mustaf Kemal Çolak

Sabancı Holding’in faaliyetlerinde bankacılıktan sonra en yüksek paya sahip Enerjisa’daki CEO’luk görevinden üç hafta önce sürpriz şekilde istifa eden Yetik Kadri Mert’in yeni adresi belli oldu.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Mert’in yeni görevine geçişi, deyim yerindeyse ‘yıldırım hızı’ ile gerçekleşti. STFA’dan yapılan açıklamaya göre, Yetik Kadri Mert, grubun yeni CEO’su oldu. Mert, görevine 1 Nisan itibariyle başlayacak.

983STFA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keremoğlu, atamaya ilişkin olarak, “77 yıllık köklü bir kuruluş olarak, faaliyet gösterdiğimiz alanlardaki büyüme sürecimizde, vizyonu ve tecrübesiyle başarılı işlere imza atan Sayın Yetik Kadri Mert’inaramıza katılıyor olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Yetik Kadri Mert, 1982-1986 yılları arasında KCC-Baytur Construction firmasının Irak ve Suudi Arabistan’daki projelerinde görev yaptı.

Daha sonra Sümertaş Holding’de çalışan Mert, beş yıl da ABD’de Ortech Inc. firmasında görev aldı. Aynı zamanda o tarihlerde Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde kurumsal finansman dalında master yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra aralarında Sabancı Holding’in de bulunduğu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap