Capital 500 Ödül Töreni 2018

Capital Dergisi’nin bu yıl 21’incisini gerçekleştirdiği Capital500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dereceye giren şirketler, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Capital Dergisi tarafından Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda ve KoçDigital co-sponsorluğunda düzenlenen “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” ödül töreni, Conrad İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti.

Açılış konuşmalarını Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş ile Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın yaptığı ödül töreninde, bu yıl 21’incisi yapılan “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”na göre, “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi oldu.

İş dünyasının liderlerini bir araya getiren gecede, “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” kapsamında ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketlere toplam 9 kategoride 23 ödül verildi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı “Onur Ödülü”nün, DenizBank ise Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

“Türkiye ekonomisine sundukları katkı için Capital500’de ödül alan tüm şirketleri kutluyoruz” Capital Dergisi’nin 21 yıldır başarıyla sürdürdüğü ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nın, ödül alan şirketler için önemli bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, şunları söyledi: “Vodafone olarak, dijitalleşme yarışında işletmelerin ‘yarının kazananları’ arasında yerlerini alabilmeleri için çalışıyoruz.

İşletmelerin dijital iş ortağı olarak tüm ihtiyaçlarında, uçtan uca çözümlerimizle yanlarında yer alıyoruz. Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonumuzla, işletmelere rekabette bir adım öne çıkmalarını sağlayacak çözümler sunmaya önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz.

Bu kapsamda, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine sundukları katkı ve dijitalleşmesinde üstlendikleri lokomotif rolleri nedeniyle Türk iş dünyası için kaynağı olan Capital500 ödüllerinin sahiplerine ulaşmasına vesile olmaktan gurur duyuyor, ödül alan tüm şirketleri tebrik ediyoruz.”

Türkiye’nin en büyük şirketi yine Tüpraş Türkiye’de ilk defa Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”nda, ülke ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sağlayan şirketler, ciro büyüklüğüne göre sıralanıyor.

Capital500 Araştırması, en güncel ve net verilerle özel sektörün gücünü ortaya koyan, sektör ve şirket ayrımı yapmaksızın özel sektörü tüm yönleriyle kapsayan tek araştırma olması sebebiyle, iş dünyasında ayrı bir önem taşıyor. “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”nda bu yıl da şirketler ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirildi.

Buna göre, “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” sırasıyla Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi olarak belirlendi.

“Cirosunu En Fazla Artıran Şirketler” ise Kerevitaş, Odeon Turizm, Gram Altın Pazarlama Sanayi oldu.

Araştırmada “En Çok Kar Eden Şirketler” Ereğli Demir Çelik, Tüpraş ve Enka İnşaat olurken,

“İhracatını En Fazla Artıran Şirketlar” sıralamasında ilk üç ise Lila Group, Kerevitaş ve Namet Gıda oldu.

Ford Otosan, Toyota Otomotiv ve Arçelik’in “En Çok İhracat Yapan Şirketler” olarak belirlendiği araştırmada, “Çalışan Sayısını En Fazla Artıran Şirketler” ise Lila Kağıt, Borusan Makine ve IATI Turizm oldu.

“En Fazla Çalışanı Olan Şirketler” kategorisinde ilk üç BİM Birleşik Mağazalar, RC Rönesans İnşaat, Lc Waikiki Mağazacılık oldu.

Bu yılki Onur Ödülü’nün sahibi Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı olarak belirlenirken, Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü”nün sahibi ise DenizBank oldu.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap