Yönetim kurulunu dijital oyuna dahil et

Yönetim kurulunu dijital oyuna dahil et

Dijital eşiğin geçilmesi paranın nasıl kazanıldığını değiştirecek. Dijital girişimler yatırımcıları hisse başına kazancı geciktirme konusunda ikna edebilir ancak geleneksel şirketler, kazancın büyümesi ve kar dağıtımına alışmış yatırımcıları ikna etme konusunda daha fazla zorlanır.

Algoritmalar, dijital platformlar, yapay zeka konusunda uzmanlaşmış uzmanlar, şimdilik az sayıda ve maliyetli, bu nedenle dijitale geçiş yapan şirketler daha yüksek maaşlar nedeniyle operasyonel maliyetlerinde bir artış bekleyebilirler. Ancak bu geleceğe yatırımdır.

Yönetim kurulu, CEO’ya dijital hikayenin öne çıkması için yardımcı olmalıdır. Bazı hissedarlar, kazançların geçici olarak düşmesinden mutsuz olacaktır. Yönetim kurulunun kısa vadeli kilometre taşlarının izlendiği ve başarıyla ulaşıldığı konusunda iletişim kurmalı ve planı desteklemelidir.

Maaş politikasını da yeniden düşünülmesi gerekebilir çünkü bütün CEO’lar ve ekipleri anahtar performans göstergelerine cevap vermelidir. Bu yeni oyunun riskleri var ve teşvikler de bununla paralel olmalıdır. Maliyet azaltılması, örnek olarak, CEO’ların gerekli uzmanlığı şirkete katması konusunda negatif bir teşvik yöntemi olabilir.

Bizim yönetim kurullarına tavsiyemiz, yukarıda anlattığımız gibi risklerin tamamının bir plan çerçevesinde gündeme alınması ve önleyici faaliyetlerin izlenmesidir.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap