Gübretaş, ‘Bahçem’ ile kentlere giriyor

Gübretaş, ‘Bahçem’ ile kentlere giriyor

480Türkiye’de 1 milyon çiftçiye hizmet veren ve 2016’da konsolide cirosunu 4 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı hedefleyen Gübretaş, farklı bir pazarın kapılarını aralıyor.

64 yıldır ülkenin kırsal bölgelerinde tarımsal üretim alanında faaliyet gösteren şirket, 20l6’dan itibaren büyük kentlerde de son zamanlarda giderek artan bahçe, süs ve saksı bitki yetiştiricilerine de hitap edecek.

‘Gübretaş Bahçem’ markası ile bu pazara hızlı bir giriş yapan şirket, 3 ana ürün grubunda 13 çeşit ürün ve 21 farklı ambalajla kentlerde yaşayan bitkiseverlere ulaşmayı hedefliyor.

Tamamı Gübretaş Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ürünlerin şehir yaşamına renk katan süs bitkilerinin daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlayacağını belirten Gübretaş Genel Müdürü Şükrü Kutlu, “‘Gübretaş Bahçem’in 2016’da 3 bin 500 ton satış ve 20 milyon TL ciro elde etmesini öngörüyoruz” diyor.

Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bahçesinde de GÜBRETAŞ BAHÇEM ürünlerinin kullanılmaya başladığını anlatan Kutlu şöyle konuştu: “Üç ana ürün grubundan ilki, futbol ve golf sahaları ile şehirlerdeki yeşil alanların yıl boyunca beslenmesini sağlayacak çim bitki besleme ürünlerinden oluşuyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin çimlerinin bakımı bizim ürünlerimizle yapılmaya başladı.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap