Hitachi, Türkiye’ye yatırımı artırıyor

Hitachi, Türkiye’ye yatırımı artırıyor

Hitachi, 80 milyar dolar ciro büyüklüğüne sahip bir grup. Grup bünyesinde bin 60 tane şirket var. Kurumsal çözümler tarafındaki Hitachi Data Systems, özellikle dijital dönüşüm ve veri stratejisi oluşturma konusuna odaklanıyor.

Türkiye’de de faaliyet gösteren şirket, bu alanda 150’yi aşkın kuruma hizmet veriyor. Türkiye’de planlar ise büyüme yönünde.

Hitachi Grup, yakın zamanda 3 milyar dolarlık global yatırım bütçesi açıkladı. Bunun Türkiye’ye de yansımalarının olacağını ve grubun Türkiye’yi yatırım yapılacak ülkeler arasına aldığını söyleyen HDS Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar, “Burada farklı alanlara yatırımlar yapılacak.

Özellikle veriyle ilgili proje geliştirip Türkiye’nin bu konuda bölgesel lider olmasını istiyoruz” diyor. Serdar Sayar, şirketin sağlık ve ulaşım alanında da farklı projelere yatırım yapacağını ifade ederek, sağlık cihazları konusunda iyi bir konumda olduklarını belirtiyor.

Şirketin ilgilendiği bir başka alan ise hızlı trenler. Şirket, İstanbul’daki havadan giden tramvay olarak bilinen Havaray projesine de talip.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap