Türk mimarlar MIPIM’de ilk kez tanıtım yapacak

Türk mimarlar MIPIM’de ilk kez tanıtım yapacak

1052MIPIM Fuarı, dünya çapında gayrimenkul sektörünü buluşturan en önemli etkinlikler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Fransa’nın Cannes kentinde bu yıl 15-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda Türkiye’den 22 firma stand açacak.

MIPIM’de Türk mimarlar da ilk defa kendilerini tanıtma imkanı bulacak. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan bu çalışma çerçevesinde, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kuracağı 685 metrekarelik çadırda Türk mimarlarını ve eserlerini anlatan bir tanıtım filmi gösterilecek.
Türk mimarları adına Ali Hızıroğlu, Umut İyigün, Murat Aksu ve Ayşe Hasol Erktin, Cannes’ta düzenlenecek olan fuara katılacaklar.

Has Mimarlık’tan Ayşe Hasol Erktin de etkinlik çerçevesinde fuarda düzenlenecek olan panellerden birinde Türk mimarlar adına bir konuşma yapacak. Erktin, Türk mimarların daha önce fuarlara bireysel olarak katıldıklarına ve kendilerini tanıtmak üzere ilk defa böyle bir çalışma yaptıklarına dikkat çekiyor. Erktin, Türk mimarlar olarak İstanbul’u ve Türkiye’yi ön plana çıkarmak istediklerini söylüyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap