Türkiye’den 18 ülkeye ihracat yapacak

Türkiye’den 18 ülkeye ihracat yapacak

Belçika merkezli ilaç şirketi UCB Pharma, 40 ülkede yaklaşık 8 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Özellikle alerji ve epilepsi ilaçları alanında adını duyuran şirket, 1990 yılından beri Türkiye’de de varlık gösteriyor.

Türkiye pazarındaki ilaçlarının yüzde 93’ünü Türkiye’deki Bilim İlaç gibi yerli firmalara fason olarak ürettiren şirketin, yerli ilaç firmalarıyla ortak çalışmaları da bulunuyor.

UCB Pharma Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Özdemir Şengören, bu yönleriyle diğer yabancı sermayeli ilaç şirketlerinden ayrışan farklı bir iş modelleri bulunduğunu söylüyor.

Şengören, planları arasında Türkiye’den ihracat yapmanın da bulunduğunu dile getiriyor. Üç yıldır Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki 18 ülkeyi de İstanbul’dan yöneten Şengören, şunları anlatıyor: “Hükümetin 2023 hedefleri arasındaki yerelleşme teşviklerini de destekleyen bir firmayız.

Bugün dünyada sadece birkaç ülkede üretimi olan bazı ürünlerimizi Türkiye’de üretmek için düğmeye bastık. 2018 yılı itibariyle bunu devreye sokacağız. Daha sonra da bu ürünleri Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeye ihraç edeceğiz.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap