Yeni ürüne önderlik yapacak

Yeni ürüne önderlik yapacak

m.kemalEndüstriyel mutfak, Türkiye’nin başarılı olduğu sanayi dallarından biri. Çok sayıda şirket bu alanda iyi üretici olmanın yanında ürün geliştirme ve tasarım konusunda da yetkinliklerini ortaya koyuyor.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Bunlardan biri olan inoksan, son dönemde özellikle yurtdışı atağıyla dikkat çekiyor. Turquality desteğini de arkasına aldıktan sonra beş kıtada 80 ülkeye dış satım gerçekleştiren inoksan, üretiminin yüzde 30’unu ihracat pazarlarına gönderiyor.

Şirketin gündeminde son olarak özel bir ürün var. Endüstriyel mutfak ve otomotiv sektörünün iyi uygulamalarını bir araya getirerek özel hibrid bir sistem geliştirmeye hazırlanan şirkette bu önemli yeniliğin süreçlerini yönetmesi için CEO ataması yapıldı. Şirketin yeni CEO’su Ayhan Gürbay oldu.

Ayhan Gürbay, yeni görevine başladıktan sonra yaptığı açıklamada, “Önceliğimiz Toyota way-yalın üretimin temeli olan heijunka uygulamaları ile stabil bir üretim sağlayarak, günlük problemleri önce su yüzeyine çıkarmak ve çözmek olacak. Bunun ardından ise değer akışını sağlayarak, çekme sistemleri ile operasyonel mükemmellik seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Ayhan Gürbay, iş yaşamına Enka Holding’e bağlı Çimtaş’ta başladı ve burada 10 yıl teknik operasyon kademesinde görev aldı. Uludağ Üniversitesi işletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Diniz Holding ve Johnson Controls ortaklığı olan Major STK’de kalite ve metod yöneticiliği ile fabrika müdürlüğü görevlerinde bulundu. inoksan öncesinde ise Farba’da genel müdür olarak 10 yıl görev aldı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap