Engelli çalışanlara destek veriyor

Engelli çalışanlara destek veriyor

fatosHakan Elbir ve Kerem Okumuş, bundan 28 yıl önce bir garajda başlayan Dialogue in The Dark (Karanlıkta Diyalog) projesini üç yıl önce Türkiye’ye taşıdı.

FATOŞ BOZKUŞ
fbozkus@ekonomist.com.tr

Görmeyen insanların dünyayı nasıl algıladığını, nasıl yaşadığını ve günlük hayatta nasıl engellerle karşılaştıklarını görebileciğiniz Gayrettepe Metro İstasyonu’ndaki bu deneyim merkezinde ocak ayından bu yana Sessizlikte Diyalog etkinlikleri de yapılmaya başlandı.

100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan merkeze şirketlerin de yoğun ilgisi var. Turkcell, Dünya Göz, THY ve Mavi’nin desteklediği bu merkezde iş dünyasına yönelik atölye programları düzenlendiği gibi, Karanlıkta Kahvaltı ya da Sessizlikte Kahvaltı gibi etkinlikler de organize ediliyor.

Michael Page de sosyal sorumluluk bilinci odaklı bu tür etkinlikleri, şirketlerin insan kaynakları yöneticilerinin katılımıyla belirli periyodlarla düzenleyen şirketlerden biri. Üç yıldır engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleri sürdürmekte olan şirket, engelli istihdamı ile ilgili pilot çalışmalar geliştiriyor.

Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog projesinin Türkiye’deki temsilcisi Hakan Elbir, Michael Page’in bu projelerde çalışan istihdam ederek, engelli çalışanlara destek verme konusunda rol modeli olduklarını ifade ediyor. Şirket, görme özürlülere de benzer projelerle destek veriyor.



İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap