Yazılımda umut kurumsal pazarda

Yazılımda umut kurumsal pazarda

E-DÖNÜŞÜM UYGULAMALARI
Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu, Türkiye’de ve perakende sektöründe ciddi bir dijitalleşme olduğuna dikkat çekiyor. Demiroğlu, artık kağıt ve eski hantal süreçlerin bu sayede ortadan kalktığını söylüyor. İşletme kaynaklarını daha verimli kullanmak ve şirketler arası entegrasyonu daha verimli kılmak adına tüm süreçler elektronik ortama geçiyor.

Murat Demiroğlu, “Devlet bu anlamda e-fatura, e-defter, e-arşiv, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar ile bir e-dönüşüm sürecini başlatmış oldu. Bu sürecin aslen vergide şeffaflık ve denetimin kolaylaştırılması gibi hedefleri var. Fakat bu uygulamalar aynı zamanda şirketlere de maliyetlerinde ciddi tasarruf sağlatacak ve süreçlerinde etkinlik kazandıracak” diyor.

DOĞAN UFUK GÜNEŞ
YASAD Başkanı
“‘Yazılım pazarında KOBİ’lerde fırsat var”
“Şu anda Türkiye yazılım pazarı 6,8 milyar dolar civarında bulunuyor. Pazarın yüzde 70’e yakını kurumsal pazardan, geriye kalan kısım bireysel pazardan oluşuyor. KOBİ yazılımları, ERP ve CRM gibi kategoriler kurumsal pazara giriyor. Ama bu tabloda KOBİ pazarının tamamı teknolojiden faydalanıyor anlamına gelmesin.

Çünkü sadece yüzde 30’u teknolojiden yararlanıyor. Türkiye’de KOBİ pazarında yazılım sektörünün alması gereken yol var. YASAD olarak buradaki farkındalık oluşturmak için ‘KOBİ’ler Anadolu’da yazılımla buluşuyor’ adında yol haritası oluşturuyoruz. Gittiğimiz şehirlerin ticaret odası, sanayi odası ve KOBİ’leri ile birlikte toplantılar yapacağız. Şirketlere uygun olan yazılımlarının nasıl katkı sağlayacağını anlatıp pazardaki rekabette öne çıkmaları için yol göstereceğiz.

Mart ayının ortasında başlayacak buluşmalarda hedef 10 şehir. Bu kapsamda Sivas, Adana, Erzurum, Bolu, İzmir, Bursa, Erzincan, Konya, Kayseri, Antalya gibi iller var. Önümüzdeki dönem e-arşiv ve e-fatura gibi e-dönüşüm projeleri, KOBİ’lerin yazılım kullanmasını daha da artıracak. Bu açıdan fırsatlar var. Kurumların genel olarak maliyetleri düşürüp doğru karar vermesi ve satışlarını artırıcı yöntemleri organize etmeleri gerekiyor. Bunlar için yazılım kullanabiliyorlar. Bulut ve mobil bu açıdan büyük potansiyel sağlıyor.”

EYÜP BAY
Hewlett Packard Enterprise Yazılım Kanal Satış Müdürü
“Kurumların dijital dönüşümlerini destekliyoruz”
“Dünyada en hızlı büyüyen şirketlere genel olarak baktığımızda, sundukları hizmetlerin teknolojiye dayalı, müşterilerinin ihtiyacına odaklanan, hızlı ve kaliteli hizmetler olduğunu görüyoruz. Hem kurumsal hem de bireysel müşteriler, ihtiyaçlarını büyük yatırımlar yapmadan hızlı bir şekilde karşılayabilmek için bulut üzerinden sunulan çözümlere (SaaS) doğru yöneliyor.

Teknolojiye dayalı ürün ve hizmetlerini geliştiren kurumlar ise yine müşterilerinin ihtiyaçlarına en hızlı ve kaliteli şekilde cevap verebilmek için sürekli sürüm yöntemlerine (DevOps) odaklanmaya başladı. Elde edilen her veri, daha kaliteli ve hızlı ürün ve hizmetler sunmak için çok değerli bir içeriğe sahip. Bu verinin analiz edilmesi de rekabette avantaj ve müşterileri memnun etmek için çok önemli. Her türlü sürecin içerisine akıllı çözümler giriyor.

Bu kadar çok dijitalleşmenin olduğu bir ortamda, bilginin değeri her gün biraz daha artıyor. Bu yüzden güvenlik de artık her kurumun vazgeçilemez, en öncelikli odaklarından bir tanesi. Her büyüklükteki kurumun da bu çözümlere rahatlıkla, büyük projeler içerisine girmeden ulaşabilmesi önemli bir konu.

Bu yüzden, özellikle buluttan sunulan hizmetler, KOBİ’lerin kendi temel odaklarından kopmadan, büyümelerini destekleyecek kurumsal çözümlere ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Hewlett Packard (HP) Enterprise Yazılım olarak, alınan taleplerin analizinden kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulmasına kadar tüm süreçlerin yönetilmesinde temeli oluşturan çözümleri her boyuttaki kuruma sunarak dijital dönüşümlerini destekliyoruz.”

Sayfa: 1 2 3 4İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap