100 milyon dolarlık Tomtom dönüşümü

100 milyon dolarlık Tomtom dönüşümü

Krea Sirius Gayrimenkul, Tomtom Garden projesiyle Beyoğlu’ndaki Tomtom Mahallesi’ne 100 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Şirket, 18 bin metrekare alanda 150’ye yakın konut, 25 ticari alan ve üç ofisten oluşan projeyi önümüzdeki iki yılda bitirmeyi planlıyor.

Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Tomtom’u ‘tasarım mahallesine’ dönüştürmek istediklerini söylüyor. Saraylara ve konsolosluklara ev sahipliği yapan Beyoğlu’ndaki Tomtom Mahallesi, bölgede geliştirilen projelerle eski günlerine geri dönmeye hazırlanıyor.

AYŞEGÜL SAKARYA PEHLİVAN
asakarya@ekonomist.com.tr

Krea Sirius Gayrimenkul, yaklaşık üç yıl önce başladığı Tomtom Gardens projesiyle bu sürecin temellerini attı. İstiklal Caddesi, Karaköy ve Galata’ya birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki 17 binanın yenileceği proje, bittiğinde, 150’ye yakın konut, 25 ticari alan ve üç ofisten oluşacak. Önümüzdeki iki yıl içinde tamamlanacak proje için toplam 100 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

TASARIM MAHALLESİ
Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, bugüne kadar mahalleye 35 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söylüyor. Tomtom Gardens’ın ticari alanlarında aksesuar, kırtasiye gibi farklı tasarım mağazaları yer alacağını söyleyen Hakan Kodal, projeyle birlikte Tomtom’u İngiltere’deki Soho gibi bir tasarım mahallesine dönüştürmek istediklerini belirtiyor.

Bunun için mahalledeki 80 esnafla birlikte hareket edeceklerini belirten Kodal, “Buradaki mağazalarla ve esnafla işbirliği yapıyoruz. 2016’da mahalleyle ilgili bir blog oluşturup bütün mahallenin tanıtımı yapmak istiyoruz” diyor.
Projeyle birlikte İstanbul’un önemli yeme içme markaları da mahalleye gelmeye hazırlanıyor. Kodal, Fransız yetimhanesinin karşısında bulunan binalardan birinin altındaki yeme içme mekanı için Ferah Feza’nın sahipleriyle anlaştıklarını söylüyor.

“MERKEZE TALEP ARTACAK”
Şimdiden 50 civarında konutun satıldığı projede 62 metrekare 1 + 1’den 231 metrekare penthouse’a farklı büyüklüklerde konutlar yer alıyor. Evlerin metrekare satış fiyatı 6 bin dolar civarında. Sadece kiralanabilen ticari alanların metrekare başına 40-50 dolara kiraya verilmesi planlanıyor.

Önümüzdeki dönemde şehir merkezine odaklanmayı planlayan Krea Sirius Gayrimenkul’un projelerinden biri de Kemerburgaz’da yer alıyor. 21 villanın yer alacağı ve 2017’de bitmesi planlanan proje için 25 milyon dolarlık yatırım yapılması planlanıyor.

Ankaralı Trilye’yi getiriyor
Uzun yıllar Alışveriş Merkezinin Yatırımcıları Derneği başkanlığı yapan Hakan Kodal, arkadaşı Naim Koçer ile birlikte yeme içme sektörüne giriyor. Bebek’te Poseidon, Biber ve Dükkan Burger’in bulunduğu alanı birleştirerek bir restoran açmayı planlayan Kodal, bunun için Ankaralı Trilye markasıyla anlaştı. Trilye’nin 2016 sonuna doğru açılması planlanıyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap