Denizin üzerinde butik otel işletecek

Denizin üzerinde butik otel işletecek

Lüks turizm ve iş dünyası organizasyonları ile tanınan Planet İstanbul, Türkiye’nin ilk butik gemi otelini inşa ediyor. 20 milyon TL yatırımla inşa edilecek olan yüzen otelin en geç Nisan 2019’da suya indirilmesi planlanıyor. Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, “Butik gemi otelimiz, İstanbul-Göcek arasında, Bodrum ve Marmaris’i de kapsayacak şekilde gezecek” diyor.

ARAM EKİN DURAN
eduran@ekonomist.com.tr

2000 yılından beri yurtiçi ve yurtdı-şında lüks organizasyon ve yatçılık sektöründe faaliyet gösteren Planet İstanbul hedef büyüttü. Son yıllarda kan kaybeden turizm sektörünün 2017’den itibaren canlanacağını öngören şirket, Türkiye’nin ilk butik gemi otelini inşa ediyor.

20 milyon TL yatırımla hayata geçirecekleri gemi otelin 40 suit odaya sahip olacağını anlatan Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, “En geç Nisan 2019’da gemimizi suya indireceğiz. İstanbul-Göcek arasında, Bodrum ve Marmaris’i de kapsayacak şekilde otelimiz gezecek. Başarılı olursak, yurtdı-şını da kapsayacak yeni gemiler inşa edeceğiz” diye konuşuyor.

DENİZ TURİZMİNE GİRECEK
Türkiye’nin önde gelen outgoing (yurtdışı seyahat) organizasyon şirketlerinden olan Planet İstanbul, son dönemde adını Samsung, Sony, Vodafone gibi şirketler için hazırladığı toplantı ve kutlama organizasyonları ile iş dünyasında sıkça duyurmaya başladı.

Ayrıca yat filosu ile özel günler ve tatiller için yat kiralama hizmeti veren V Yatçılık şirketini de bünyesinde bulunduran Planet İstanbul, 2016’da yüzde 17 büyüdü ve cirosunu 36 milyon TL’ye çıkardı. Bu yıl daha temkinli bir hedefle yüzde 10 büyümeyi ve ciroda 40 milyon TL’yi aşmayı planladıklarını kaydeden Planet İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, yeni dönemde deniz turizmine ağırlık vereceklerinisöylüyor.

Turizm sektörünün sıkıntılı bir dönemin ardından yavaş yavaş hareketlenmeye başladığını dile getiren Fatih Aydın, “Biz de yeni dönemde Türkiye’nin, özellikle İstanbul ve Akdeniz kıyılarının bir cruize merkezi haline geleceğini düşünüyoruz” diyor.

BUTİK CRUİZE HEDEFİ
2008’de kurdukları yatçılık şirketinde şu an 9 yatlık bir filoya ulaştıklarını anlatan Fatih Aydın, yeni dönemde yatçılıkta büyümek yerine gemi-otel konseptine yönelmeye karar verdiklerini belirtiyor.

70 metre uzunluğunda ve 5 katlı gemi otelle Türkiye’de ilk kez “butik cruize” hizmeti vereceklerini vurgulayan Aydın, “Gemi otelimiz 20 milyon TL’ye mal olacak. İstanbul’dan çıkıp 4 günde Göcek’e ulaşacağız. Bodrum, Marmaris gibi lokasyonlarda da duracağız. Ardından aynı rota üzerinden İstanbul’a geri döneceğiz” diyor. Aydın, Adriyatik, Malta ve Kıbrıs’ı içine alan bölgede iddialı bir cruize şirketi olmayı hedeflediklerini kaydediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap