İSF’ye yabancı marka desteği

İSF’ye yabancı marka desteği

İstanbul’u bir alışveriş destinasyonu haline getirme hedefiyle başlatılan İstanbul Shopping Fest (İSF), bu yıl altıncı kez düzenlenecek. İstanbul Ticaret Odası’ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kadar çok sayıda kurumun işbirliğiyle gerçekleştirilen İstanbul Shopping Fest’e perakende sektörünün sivil toplum kuruluşları da büyük destek veriyor.

Ancak son yıllarda festival için mayıs ve haziran aylarının tercih edilmesi nedeniyle Türkiye’deki yabancı markalar destek olamamıştı. Stratejileri gereği bu aylarda indirim ve kampanya yapamayan yabancı markaların son iki yıldır etkinliğe katılmaması festivale de olumsuz yansımıştı.
Ancak aldığımız duyumlara göre İstanbul Shopping Fest için bu yıl yabancı markalara da uyan bir tarih belirlenmiş durumda. Festivalin bu yıl temmuz ayında yapılmasına karar verildiği söyleniyor.

Böylece 235 üyesiyle Türkiye’deki yabancı markaları temsil eden Tescilli Markalar Derneği de (TMD) festivalin destekçileri arasında yer alacak.

TMD Başkanı Füsun Kuran, bu yıl yabancı markalar olarak festivale ciddi bir katılım sağlayacaklarını söylüyor. Kuran, “Festival temmuza denk geleceği için hava daha güzel olacak.

Sokak eğlenceleri, gece aktiviteleri daha fazla yapılabilecek. Bu kez bizim için de doğru zaman. Festivalin bu yıl çok daha iyi geçeceğini umuyoruz” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap