KOMER için ikinci kez ihale yapılacak

KOMER için ikinci kez ihale yapılacak

Türkiye’nin en büyük kongre merkezlerinden biri olarak projelendirilen Kuşadası Kongre Merkezi (KOMER), sekiz yıllık yapım sürecinin ardından üç yıl önce faaliyete geçti. Zorlu bir inşa süreci yaşayan, 250 milyon TL bedelli merkez yakın zamanda, Kuşadası Festivali, Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Ulusal Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu gibi etkinliklere ev sahipliği yaptı. Aldığımız bilgilere göre, KOMER’de önümüzdeki eylül ayında Mikro Biyoloji Kongresi ve ekim ayında Alman Acenter Birliği toplantılarının yapılması kesinleşti.

Merkezde şu sıralarda işletmeci sorununun aşılmasına çalışılıyor. KOMER’de yakın zamanda ikinci kez işletmecisinin belirlenebilmesi için ihaleye çıkılıyor. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında işletmeci bulmak üzere ihaleye çıkan merkez için üç firma dosya almasına karşın ihaleye katılım gerçekleşmemişti. Halihazırda ortakların kurduğu yönetim tarafından işletilen merkezin 25 yıllığına işletilmek üzere kiralanması için yeniden ihale başvuruları alınmaya başladı. Bu kapsamda 23 Ağustos’ta kapalı teklif (arttırma) usulü ile ihaleye çıkılacak.

KOMER’de 3 bin 415 kişilik oditoryum, bin 915 kişilik kongre salonu, 830 kişilik konferans salonu, 20 adet çeşitli kapasitede toplantı salonları, fuar ve sergi alanları hizmet veriyor. KOMER’in ortakları arasında ise Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Uluslararası Kongre Tesisleri İşletmeciliği (UKTAŞ), Aydın Özel İdaresi, Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Belediyesi, Liman İşletmeciliği (LİMAŞ), Peninsula Turizm ve bazı turistik tesisler bulunuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap