Samsung’dan mobil ödemede ‘göz’ farkı

Samsung’dan mobil ödemede ‘göz’ farkı

Önceki hafta Galaxy Note 7’lerde pilden kaynaklanan sorun ortaya çıkınca şirket geri iadelere başladı. Samsung Türkiye konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizde bilgimiz dahilinde herhangi bir vaka yaşanmamış olmasına rağmen, kullanıcı güvenliğini en ön planda tuttuğumuz için Galaxy Note 7 ürününü gönüllü olarak yenisiyle değiştirme kararı alındı” denildi.

Ancak şirketin Türkiye pazarında mobil ödeme tarafındaki planları sürüyor. Mobil ödeme sistemleri giderek yayılırken bu uygulamalara cep telefonu üreticilerinden de yeni örnekler geliyor.

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7, parmak izi okuma ve iris tarama özellikleriyle mobil ödemeyi daha güvenli hale getirip, Samsung Pay uygulamasıyla cep cüzdan dünyasına adım atıyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Samsung Pay’in Ocak 2017’den itibaren Türkiye pazarına gireceğini, Galaxy Note 7 ile gelen iris tanıma özelliğinin ise ilk olarak Ödeal uygulamasına entegre edildiğini söylüyor.

Ayrıca Türkiye’de iki banka ile de iris tanıma ile mobil bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi için çalıştıklarını ifade eden Yeğen, bu iki bankanın çok yakında iris tanımayı mobil bankacılık ürünlerine entegre edeceğini kaydediyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap