Sönmez’in ilk CEO’su Kemal Erdoğan oldu

Sönmez’in ilk CEO’su Kemal Erdoğan oldu

1003Sönmez Holding, faaliyetlerini Bursa iş dünyasının en önemli temsilcilerinden biri olarak sürdürüyor. Merhum Ali Osman Sönmez’in tekstil yatırımlarına dayanarak 1975’te kurduğu Sönmez Holding, yoluna bugün Celal Sönmez’in başkanlığında 11 sektörde devam ediyor.

Holdingin 27 şirketi, 2 bin 200 çalışanı ve 1,2 milyar TL’lik cirosu bulunuyor, Sönmez Holding’de kurumsallaşma adına çok önemli bir adım atıldı. Kuruluşundan bu yana aile şirketi kimliğinde faaliyet yürüten Sönmez Holding’de ilk kez profesyonel bir yönetici CEO olarak göreve başladı.

Sekiz yıl Kamil Koç Otobüs îşletmeleri’nde genel müdürlük koltuğuna oturan Kemal Erdoğan, Sönmez Holding’in yeni CEO’su oldu. Erdoğan, grupta kurumsallaşma ve yeniden yapılanma adına önemli adımlar atacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) yüksek endüstri mühendisi olarak mezun olan Kemal Erdoğan, Man Otobüs îşletmeleri’ndeki çeşitli üst düzey görevlerin ardından 2008’de Kamil Koç’a geçti. Görevde bulunduğu sekiz yıllık süre içerisinde Kamil Koç Otobüs İşletmeleri, yolcu sayısını 7 milyon kişiden 17 milyona, hizmet verdiği illerin sayısını da 25’ten 67’ye çıkardı. Kamil Koç’un Actera’ya satış sürecinde de bulunan Kemal Erdoğan’ın finans ve satın alma alanlarında uzmanlığı var.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap