Doğa’ya finansçı CEO

Doğa’ya finansçı CEO

m.kemalEğitim, Türkiye’nin en faal iş alanlarından biri haline geldi. Bünyelerinde binlerce öğrenciyi barındıran markaları yönetmek için artık tek başına eğitimi iyi bilmek yeterli olmuyor.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Sektördeki rekabet, farklı ihtisaslara sahip yöneticilerin varlığını zorunlu kılıyor. En son Bahçeşehir Okulları’nın genel müdürlüğü görevini yürüten Devrim Karaaslanlı da yukarıda bahsettiğim üst yöneticilerden biri.

Bahçeşehir Okulları’nda deneyim kazanan Karaaslanlı’yı bundan böyle Doğa Okulları’nın yeni CEO’su olarak izleyeceğiz. Yeni sahipleriyle yoluna devam eden Doğa’nın CEO’luk görevine getirilen Devrim Karaaslanlı, Michigan State Üniversitesi’nden ekonomi ve istatistik yüksek lisansına sahip.

İş yaşamına Amerikan Merkez Bankası’nda (FED) başlayan Karaaslanlı, dört yıl bankanın Kansas City ve Boston birimlerinde ekonomist olarak görev yaptı. Vodafone Türkiye’de finans bölümünde yöneticilik görevlerinde bulundu. Provus Bilişim’de finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap