EY Türkiye, ortak sayısını 45’e yükseltti

EY Türkiye, ortak sayısını 45’e yükseltti

m.kemalDenetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, gruplarının performansına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çamlıca’nın verdiği bilgiye göre, EY Türkiye geçen mali yılda bünyelerinde iki ortak ve beş yönetici direktör ataması gerçekleştirdi.

MUSTAFA KEMAL ÇOLAK
mcolak@ekonomist.com.tr
Twitter: @mk_colak

Türkiye ekonomisi için 1 milyon 350 bin saatten fazla hizmet üreten şirket, aynı dönem içerisinde yeni mezun ve deneyimli olmak üzere 301 kişinin işe alım süreçlerini realize etti. 240 çalışan, bir üst pozisyona terfi ederken, 420 kişi de staj olanağına kavuştu.

Hali hazırda bin 200 kişilik istihdam yaratan EY Türkiye’de hedef, yeni finansal yılda yaklaşık 250 yeni çalışanı devreye almak üzerine kurulu. Şirket, hizmet mesaisini de 1 milyon 550 bin saate çıkarmayı planlıyor.

EY Türkiye bu hedef doğrultusunda çalışma yürütecek ortaklarının sayısını iki yeni ortak daha
dahil ederek 45’e çıkardı. Levent Atakan vergi hizmetleri ortağı, Tolga Kırelli ise denetim hizmetleri ortağı olarak yönetim kadrosuna katıldı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan, 2003’ten bu yana EY Türkiye bünyesinde çalışan Levent Atakan, çeşitli banka ve finans kuruluşlarının birleşme ve şirket alımlarının yanı sıra vergi durum tespit çalışmalarında sorumlu ortak olarak görev aldı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahip olan Atakan, TÜSİAD Sigorta Çalışma Grubu üyesi olarak faaliyet yürütüyor.

Denetim hizmetlerinde 17 yılı aşkın deneyime sahip Tolga Kırelli, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. İlaç, otomotiv, kimya, endüstriyel ürünler ve enerji gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok holding ve çok uluslu şirkette bağımsız denetim hizmeti liderliğini üstlendi.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap